Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը 12/21/2018   11:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգության ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
«Պետք է որոշակի եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ, ինչպես նաև որոշումներ կայացնենք մեր անվտանգային հետագա զարգացումների, ռազմավարությունների, մարտավարությունների վերաբերյալ»,- նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ պետք է այդ որոշումներն իրագործելու կոնկրետ ճանապարհային քարտեզ մշակել և ուղենշել գործողությունների հստակ ծրագիր:

Никол Пашинян провел заседание Совета безопасности Армении 12/21/2018   11:53  |  Лента новостей
Очередное заседание Совета безопасности Армении под председательством и.о. премьер-министра РА Никола Пашиняна состоялось сегодня, 21 декабря.
Как сообщает пресс-служба главы правительства, в ходе заседания был обсужден широкий спектр вопросов, касающихся сферы безопасности страны.
“Мы должны сделать определенные выводы в связи с происходящими в среде безопасности событиями, а также принять решения о дальнейшем развитии, стратегиях и тактике в сфере безопасности”, - сказал Никол Пашинян.
Исполняющий обязанности премьер-министра подчеркнул, что необходимо разработать конкретную дорожную карту и составить четкий план действий для реализации этих решений.