Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Էմանուել Մակրոնին Ստրասբուրգի ահաբեկչության զոհերի կապակցությամբ 12/14/2018   13:55  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խորը վշտով տեղեկացա Ստրասբուրգի Սուրբ  ծննդյան շուկայի հրաձգության՝ ահաբեկչական ակտի մասին, որը հարվածեց Ֆրանսիային` պատճառելով զոհեր և վիրավորներ:
Խորին և անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ֆրանսիայի ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով տոկունություն և համբերություն: Այս դժվար պահին Հայաստանը և հայ ժողովուրդը կանգնած է բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին»:

Пашинян выразил соболезнования Макрону в связи с терактом в Страсбурге 12/14/2018   14:54  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил президенту Франции Эммануэлю Макрону телеграмму соболезнования в связи с гибелью людей в результате теракта в Страсбурге.
"С глубокой скорбью узнал об акте терроризма – стрельбе на рождественской ярмарке в Страсбурге, который нанес удар Франции ”, - говорится в телеграмме, опубликованной на сайте главы правительства.
Он выразил глубокие и искренние соболезнования Макрону, народу Франции и семьям погибших, пожелав стойкости и терпения.Открывший стрельбу в Страсбурге мужчина ликвидирован"В этот трудный момент Армения и армянский народ стоят рядом с дружественной Францией", - говорится в телеграмме.