Ընտրությունների արդյունքները որքան ուրախալի են խորհրդարան անցած քաղաքական ուժերի համար, կրկնակի պարտավորեցնող են. Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է 12/11/2018   13:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արա Բաբլոյանը շնորհավորել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների առթիվ: Շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
ավարտվեց Հայաստանի Հանրապետության նորագույն պատմության կարեւոր իրադարձություններից մեկը` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունները: Անկախ քաղաքական ուժերի միջեւ եղած տարաձայնություններից, նրանց մրցավազքից եւ անզիջում պայքարից, այդ ընթացքում ձեւավորվեց այնպիսի մթնոլորտ, որը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացուն հնարավորություն տվեց ընդունելու որոշում եւ դրանով ուրվագծելու իր ապագա սպասումներն ու իղձերը:
Ընտրությունների արդյունքները որքան ուրախալի են խորհրդարան անցած քաղաքական ուժերի համար, կրկնակի պարտավորեցնող են, քանի որ ստանալով ընտրողների վստահությունը` քաղաքական ուժերը պետք է մշտապես հիշեն, որ ստանձնել են նույն ընտրողների սպասումների եւ իղձերի իրականացման հանձնառությունը, որը պետք է իրագործեն մեծ պատասխանատվությամբ:
Հույս ունեմ, որ հաջողության եք հասնելու:
շնորհավորում եմ նոր խորհրդարանի ձեւավորման առթիվ եւ հետագա օրինաստեղծ աշխատանքում մաղթում նոր ձեռքբերումներ ու նվաճումներ հանուն Հայաստանի Հանրապետության հզորացման, Արցախի անվտանգության եւ մեր ժողովրդի բարօրության:

Спикер НС Армении Ара Баблоян надеется, что новоизбранные депутаты добьются успеха 12/11/2018   14:04  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян направил поздравительное послание в связи с прошедшими 9 декабря внеочередными выборами в парламент.
"Завершилось одно из важнейших событий новейшей истории Республики Армения – внеочередные выборы в Национальное собрание Республики Армения. Вне зависимости от  разногласий между политическими силами и бескомпромиссной борьбы за это время сформировалась атмосфера, которая позволила гражданину Армении принять решение и наметить тем самым свои будущие ожидания и чаяния", - говорится в послании.
По его словам, результаты выборов как радостны для прошедших в парламент политических, так и являются вдвойне обязывающими, поскольку, заручившись доверием избирателей, политические силы должны всегда помнить, что они взяли на себя обязательство по оправданию ожиданий и чаяний тех же избирателей, что должно осуществляться с большой ответственностью.
"Я надеюсь, что вы добьетесь успеха. Уважаемые коллеги, поздравляю с формированием нового парламента и желаю вам новых достижений в будущей законотворческой деятельности   во имя усиления Республики Армения, безопасности Арцаха и благоденствия нашего народа", – отмечается в послании.