Ձեր յուրաքանչյուր քվեն իմ և իմ թիմի համար մեծագույն պատասխանատվություն է. Գագիկ Ծառուկյան 12/10/2018   16:07  |  Քաղաքական
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես է եկել ուղերձով, որում, մասնավորապես, նշված է.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ.
Դեկտեմբերի 9-ի  խորհրդարանի արտահերթ ընտրություններն ավարտվեցին, և հանրության քվեով ձևավորվեց այն խորհրդարանը, որը մեր երկրում պետք է իրականացնի քաղաքական և տնտեսական այն բարեփոխումները, որոնք նախանշելու են մեր երկրի առաջիկա տարիների զարգացումը:
Ես՝ որպես «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, իմ անկեղծ շնորհակալությունն եմ հայտնում ընտրությանը մասնակցած և ԲՀԿ-ին վստահության քվե տված մեր բոլոր հայրենակիցներին: Վստահ եղե՛ք, որ Ձեր յուրաքանչյուր քվեն իմ և իմ թիմի համար մեծագույն պատասխանատվություն է, և այդ պատասխանատվությունը մենք անվերապահորեն իրացնելու ենք:
Որպես երկրորդ քաղաքական ուժ՝ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը լինելու է ձեր ձայնը խորհրդարանում և հավատարիմ մնալով իր գաղափարախոսությանը՝ շարունակելու է լինել ժողովրդի կողքին և իր գործունեությունը ծավալել բացառապես ի շահ և իր բարօրություն հայ ժողովրդի:
Ես շնորհավորում եմ նաև խորհրդարան անցած «Իմ քայլը» դաշինքին և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությանը և բոլորիս մաղթում արդյունավետ և արգասաբեր աշխատանք՝ ի  բարգավաճում Հայաստանի և Արցախի հանրապետությունների և  ի շահ մեր աշխարհասփյուռ հայրենակիցների: Աստված պահապա՛ն բոլորիս»:

Гагик Царукян: "Процветающая Армения" станет вашим голосом в парламенте 12/10/2018   16:51  |  Политика
Лидер партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян выступил с заявлением по итогам прошедших в воскресенье досрочных парламентских выборов.
"Завершились внеочередные парламентские выборы, которые состоялись 9-го декабря. Путем голосования был сформирован новый парламент, призванный реализовать те политические и экономические реформы, которые определят развитие нашей страны в ближайшие годы", - отметил Царукян.
Как глава партии "Процветающая Армения" он выразил искреннюю благодарность согражданам, принявшим участие в выборах и отдавших партии вотум доверия.
"Будьте уверены, что каждый голос является большой ответственностью для меня и моей команды, и мы безоговорочно оправдаем ее. В качестве второй политической силы партия "Процветающая Армения" станет вашим голосом в парламенте и, оставшись верной своей идеологии, продолжит поддерживать народ и осуществлять деятельность, нацеленную исключительно на повышение благосостояния армянского народа", - говорится в заявлении.
Гагик Царукян поздравил блок "Мой шаг" и партию "Светлая Армения", прошедших в парламент, пожелав всем плодотворной работы во имя процветания Армении, Арцаха и диаспоры.