Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Կարեն Ղազարյանի ծնողներին 11/29/2018   21:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է 2018թ. հունիսին հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի, Տավուշի մարզի Բերդավան գյուղի բնակիչ Կարեն Ղազարյանի ծնողներին: Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում Կ. Ղազարյանի ծնողներն անհանգստություն են հայտնել որդու առողջական վիճակի հնարավոր սրացման առնչությամբ՝ պայմանավորված նրա` Ադրբեջանում անազատության մեջ գտնվելու և ընթացող դատավարության պայմաններով, կրկին անգամ նշել են, որ 2004-2006թթ. պարտադիր զինվորական ծառայություն անցնելուց հետո Կ. Ղազարյանը երբևէ չի ծառայել ՀՀ զինված ուժերում:
ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Տոնոյանն իր հերթին նշել է, որ հայկական կողմն ինտենսիվ աշխատում է Կ. Ղազարյանին Հայաստան վերադարձնելու ուղղությամբ՝ համագործակցելով ինչպես ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահների, այնպես էլ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության  հետ:
Դավիթ Տոնոյանը միաժամանակ հույս է հայտնել, որ Ադրբեջանի իշխանությունները Կ. Ղազարյանի՝ հայրենիք վերադառնալու հումանիտար բնույթի խնդիրը չեն դիտարկի հակամարտող կողմերի ռազմագերիների փոխանակման համատեքստում:
14:19 21/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանն Աֆղանստանի «Քեմփ Մարմալ» ռազմաբազայում ծանոթացել է հայ խաղաղապահների ծառայության պայմաններին
18:31 14/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավարին
19:53 12/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն կատարել է ՀՀ զինված ուժերի համար կործանիչների գնման ընտրությունը. Դավիթ Տոնոյան
19:30 12/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈՒ հումանիտար առաքելության խումբը Սիրիա կմեկնի հուշագրային գործընթացների ավարտից հետո. Դավիթ Տոնոյան
20:37 02/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանը Լիբանանում հանդիպել է հայ խաղաղապահների հետ
14:02 02/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Լիբանան
19:10 30/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԴավիթ Տոնոյանը ներկայացրել է ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի նորանշանակ պետին
17:13 23/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերում մի խումբ պաշտոնյաներ ենթարկվել են կարգապահական տույժի. Արծրուն Հովհաննիսյան

Армянская сторона интенсивно работает над возвращением Карена Казаряна на Родину - Давид Тоноян 11/30/2018   12:20  |  Лента новостей
Председатель Комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших, и.о. министра обороны Армении Давид Тоноян накануне принял родителей находящегося в плену в Азербайджане жителя приграничного села Бердаван Тавушской области Армении Карена Казаряна. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны РА.
В ходе встречи, родители Карена Казаряна выразили обеспокоенность в связи с возможным ухудшением состояния здоровья их сына, связанное с условиями его содержания под стражей в Азербайджане и проводимым судебным процессом. Они вновь напомнили о том, что после прохождения обязательной военной службы с 2004-2006 годы, К. Казарян больше не служил в рядах ВС РА.
В свою очередь Давид Тоноян отметил, что армянская сторона интенсивно работает над возвращением Карена Казаряна в Армению, сотрудничая как с сопредседателями Минской группы ОБСЕ, так и представителями делегации Международного комитета Красного креста (МККК).
И.о. главы Минобороны Армении в то же время выразил надежду, что власти Азербайджана не станут рассматривать имеющую гуманитарный характер проблему возвращения Карена Казаряна на Родину в контексте обмена военнопленными между конфликтующими сторонами.
00:26 22/09/2018  |  Лента новостейОДКБ призвал Азербайджан прекратить обстрелы приграничных населённых пунктов Армении