Երկու եղբայրներ են դանակահարվել. հարուցվել է քրեական գործ 11/24/2018   13:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու երկու եղբայրների առողջությանը դիտավորությամբ ծանր վնաս պատճառելու դեպքի հանգամանքները:
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2018թ. նոյեմբերի 23-ին՝ ժամը 00:05-ին, «Քանաքեռ-Զեյթուն»  ԲԿ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ «աջ ստորին վերջույթի հետին մակերեսի ծակած-կտրած վերքեր, աջից հարողնաշարային շրջանի վերքեր» ախտորոշմամբ իրենց մոտ ընդունվել է երիտասարդ՝ ծնված 1992 թվականին:
Նույն օրը՝ ժամը 00:10-ին, ևս մեկ ահազանգ էլ ստացվել է «Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտ» ԲԿ-ից այն մասին, որ «գոտկային շրջանի կտրած-ծակած վերքեր, հեմորագիկ շոկ» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է ընդունվել 1995 թվականին ծնված երիտասարդ:
Պարզվել է, որ վնասվածքներ ստացած երիտասարդները եղբայրներ են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Двух братьев ранили ножом в Ереване: возбуждено уголовное дело 11/24/2018   14:02  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении проводит расследование для установления обстоятельств умышленного причинения двум братьям тяжкого вреда здоровью в Ереване.
Как сообщается на сайте СК, в 00:05 23 ноября 2018 года из медцентра “Канакер-Зейтун” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом "колото-резаные раны задней поверхности правой нижней конечности, раны в паравертебральной области справа" поступил молодой человек(1992 года рождения).
В тот же день, в 00:10, из Института хирургии Микаеляна пришло сообщение  о том, что к ним с диагнозом "колото-резаные раны поясничной области, геморрагический шок" поступил молодой человек(1995 года рождения).Выяснилось, что получившие ранение молодые люди являются братьями.
По факту следственным отделом по административным районам Канакер-Зейтун следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 112 Уголовного кодекса РА.
"С целью установления обстоятельств, имеющих существенное значение для уголовного дела, назначена судебно-медицинская экспертиза. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования", - отмечается в сообщении.