«Իմ քայլը» դաշինքն ընտրություններին կմասնակցի «Երջանիկ անհատ, հոգատար հանրություն և հզոր պետություն» կարգախոսով 11/21/2018   13:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին «Իմ քայլը» դաշինքի կարգախոսն է «Երջանիկ անհատ, հոգատար հանրություն և հզոր պետություն»:
Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Ելք» խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը:
«Այս կարգախոսը բոլորովին նոր չէ: Այն տարիներ շարունակ  եղել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ծրագրում: Եվ ես ուրախ եմ, որ հնարավորություն կա այդ կարգախոսը ներկայացնել»,-ասաց Նազարյանը:
Նա նշեց, որ «Նիկոլ, վարչապետ» կարգախոսը քննարկվել է որպես տարբերակ, սակայն իրենք ներկայացրել են այն կարգախոսը, որը պաշտոնապես հաստատվել է:

В блоке "Мой шаг" назвали слоган, с которым пойдут на выборы в парламент Армении 11/21/2018 13:46 | Избирательное право
Лозунгом избирательной кампании блока "Мой шаг" на досрочных выборах в парламент Армении станет фраза "Счастливый индивид, заботливое общество и мощное государство!", сообщила глава фракции "Елк" Лена Назарян на брифинге с журналистами в среду, 21 ноября.
"Этот слоган вовсе не нов. Он на протяжении многих лет был в программе партии "Гражданский договор". Я рада, что есть возможность представить этот лозунг", - сказала Лена Назарян, которая замыкает тройку лидеров предвыборного списка "Мой шаг".
Список блока "Мой шаг" возглавляет и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.Обнародован список кандидатов в депутаты парламента Армении от блока “Мой шаг”Она уточнила, что слоган "Никол-премьер" рассматривался в качестве варианта, однако они представили тот лозунг, который официально утвержден.