Ոստիկանության 6-րդ վարչությունը Aysor.am-ի խմբագրությունում էր 11/20/2018   17:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան ՀՀ ոստիկանության 6-րդ վարչության աշխատակիցները այցելել են Аysor.am կայքի խմբագրություն և ներկայացրել գրություն, որով խնդրում էին տրամադրել «02.11.2018 թվականին «Այսօր» լրատվական ծառայությանը Սիլվա Համբարձումյանի կողմից տրված հարցազրույցի տեսաձայնագրության օրինակը»:
Ոստիկաններին փոխանցած պատասխան նամակում Ауsor.am-ը գրել է, որ ոստիկանության գրության մեջ մատնանշած օրը՝ նոյեմբերի 2-ին, գործարար Սիլվա Համբարձումյանը ոչ թե հարցազրույց է տվել Aysor.am կայքին, այլև մամուլի ասուլիս էր հրավիրել «Հայացք» մամուլի ակումբում, որին մասնակցել են մի քանի տասնյակ լրատվամիջոցներ:
Համբարձումյանի ասուլիսը լուսաբանել են գրեթե բոլոր լրատվամիջոցները, իսկ տեսագրությունը հասանելի է google որոնողական համակարգում:
14:27 03/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այդ հայտարարությունը հերյուրանք է». Քոչարյանը պատրաստվում է դատի տալ Սիլվա Համբարձումյանին
09:58 31/10/2018  |  ՄամուլԿաշառք պահանջելու և ստանալու մասին գործարար Սիլվա Համբարձումյանի դիմումների հիման վրա քրեական գործեր են հարուցվել. «Ժողովուրդ»
09:22 16/09/2017  |  ՄամուլԳործարար Սիլվա Համբարձումյանը «պլանավորում» է Մեղրիում նավթամշակման գործարան կառուցել. «Ժամանակ»
09:05 30/11/2016  |  ՄամուլՍիլվա Համբարձումյանին պատկանող ընկերությունները սնանկանում են. «Ժողովուրդ»
12:21 25/11/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն առայժմ չի ստացել Սիլվա Համբարձումյանի դիմումն ընդդեմ Սուրիկ Խաչատրյանի

Сотрудники 6-го управления полиции побывали в редакции сайта Ауsor.am 11/20/2018   17:38  |  Лента новостей
Сотрудники 6-го управления полиции Армении побывали сегодня утром в редакции сайта Aysor.am и представили письмо с требованием предъявить «видеозапись интервью Сильвы Амбарцумян информационному агентству "Айсор" от 02.11.2018». Об этом сообщает Ауsor.am.
В переданном полиции ответе Ауsor.am сообщил, что в указанный правоохранительными органами день, 2 ноября, предпринимательница Сильва Амбарцумян дала интервью не сайту Aysor.am, а созвала пресс-конференцию в пресс-клубе «Айацк», в которой принимали участие представители нескольких десятков средств массовой информации.
Пресс-конференцию Сильвы Амбарцумян освещали практически все СМИ, а видеозапись доступна в поисковой системе Google.