Բացահայտվել է 34-ամյա քաղաքացու սպանության դեպքը. մեկ անձ կալանավորվել է 11/14/2018   14:06  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիրի վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել են  1984թ. ծնված  տղամարդու սպանության դեպքի հանգամանքները: Մեղադրանք է առաջադրվել 1982թ. ծնված քաղաքացու: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ավելի վաղ  տեղեկացրել ենք, որ 2018թ. նոյեմբերի 9-ին՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Հ.Էմին փողոցի տներից մեկի բակից «Արմենիա» ՀԲԿ է տեղափոխվել 1984թ. ծնված Ս.Բարսեղյանը՝  կտրած-ծակած վնասվածքներով, ով վիրահատության ընթացքում մահացել է:
Դեպքի առթիվ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի  104-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործով իրականացված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1982 թվականին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ 36-ամյա տղամարդու նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ սպանության բոլոր հանգամանքները պարզելու, դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։

СК Армении раскрыл убийство 34-летнего мужчины в Ереване 11/14/2018   14:58  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении установил обстоятельств убийства 34-летнего мужчины в Ереване, обвинение предъявлено 36-летнему гражданину, сообщается на сайте СК.
Ранее ведомство сообщило, что около 19:00 9 ноября 2018 года  со двора одного из домов, расположенных на улице О. Эмина в Ереване, в медцентр “Армения”, был доставлен С. Барсегян с колото-резаными ранами. Мужчина во время операции скончался.
"В результате масштабных следственных и оперативно-розыскных мероприятий, проведенных по уголовному делу, возбужденному по факту следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления Следственного комитета РА по Еревану по части 1 статьи 104("Убийство) УК РА,  установлены ряд обстоятельств, мотив преступления, личность  предполагаемого преступника, который является жителем Еревана(1982 г.р.)", - говорится в сообщении.
В ведомстве также проинформировали, что по достаточной совокупности добытых доказательств ему предъявлено обвинение по части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА.
"Следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении 36-летнго мужчины меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются необходимые мероприятия, направленные на  установление всех обстоятельств убийства, обеспечение всестороннего исследования всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.