Վթարի հետևանքով զոհվել է նաև վարորդը.ՔԿ-ն քննություն է տանում վթարի պատճառը պարզելու համար 11/07/2018   17:46  |  Քրեական խրոնիկոն
07.11.2018թ՝ ժամը 13.00-ի սահմաններում, N զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենան, Որոտան-Խնձորեսկ ավտոճանապարհի 5-րդ կմ հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդգար Արմենի Հունանյանը և ավտոմեքենայի թափքում գտնվող պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ` Հայրապետ Վոլոդյայի Նաիրյանը, Հրանտ Արայի Գասպարյանը և Դավիթ Բենիամինի Մելքոնյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել են:
Ավտոմեքենայի թափքում գտնվող մյուս զինծառայողները տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են զինվորական հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները: Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:

СК Армении выясняет причины трагического ДТП с участием армейского грузовика 11/07/2018   18:10  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту трагического ДТП с участием армейского автомобиля на юге Армении. Об этом сообщается на странице Следственного комитета Армении в соцсети Facebook.
Находящийся на балансе N-ской воинской части автомобиль марки "КамАЗ" на 5-м километре трассы Воротан-Хндзореск съехал с проезжей части и скатился в ущелье. В результате ДТП водитель автомашины, военнослужащий срочной службы, рядовой Эдгар Арменович Унанян и находившиеся в кузове солдаты-срочники, рядовые Айрапет Наирян, Грант Гаспарян и Давид Мелконян скончались от полученных травм.
Остальные военнослужащие, находившиеся в кузове автомобиля, с различными травмами доставлены в военный госпиталь
"По факту девятым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 377("Нарушение правил вождения или эксплуатации машин, повлекшие по неосторожности смерть двух или более лиц") Уголовного кодекса РА. Ведется расследование для установления причин аварии", - говорится в сообщении.