Արա Մինասյանին կալանավորելու միջնորդությունը մերժվեց 11/04/2018   19:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ավելի վաղ քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական գործով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերությունում կատարված չարաշահումների իրականացմանը նախկին տնօրենի առնչության վերաբերյալ։
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝քննիչը որոշում է կայացրել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության նախկին տնօրեն Ա.Մինասյանին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով և 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասով որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին: Նկատի ունենալով, որ Ա.Մինասյանը թաքնվում է քննությունից և պարզ չէ նրա գտնվելու վայրը՝ վերջինիս նկատմամբ հայտարարվել է հետախուզում:
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։
15:23 03/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Մինասյանին որպես մեղադրյալ ներգրավելն անհիմն է և չպատճառաբանված. Փաստաբաններ
18:51 02/11/2018  |  Քրեական խրոնիկոն«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության նախկին տնօրենը ներգրավվել է որպես մեղադրյալ. հայտարարվել է հետախուզում
09:59 07/09/2018  |  ՄամուլԱրա Մինասյանը դատական նոր հայց է ներկայացրել ընդդեմ առողջապահության նախարարի. «Հրապարակ»
12:27 28/08/2018  |  Քաղաքացիական իրավունքԱրա Մինասյանն ընդդեմ ՀՀ առողջապահության նախարարի. պահանջում է հրապարակային ներողություն խնդրել
10:42 28/08/2018  |  ՄամուլԱրա Մինասյանը դատի է տվել առողջապահության նախարարին. «Ժողովուրդ»
19:34 27/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱռողջապահության նախարարը դրսևորում է մանկամիտ պահվածք, իր գործառույթների ոչ բավարար գիտակցություն. ԱԺ պատգամավոր

Суд отклонил ходатайство об аресте экс-директора ереванского медцентра "Сурб Григор Лусаворич" 11/05/2018   09:10  |  Лента новостей
Суд общей юрисдикции Еревана отклонил ходатайство об аресте директора бывшего директора столичного медцентра "Сурб Григор Лусаворич" Ары Минасяна.
Ранее Следственный комитет Армении сообщил, что по  расследуемому Главным управлением ОВД уголовному делу получены данные о причастности бывшего директора к медцентра “Сурб Григор Лусаворич” к злоупотреблениян, выявленным в больнице.
По совокупности добытых доказательств следователь принял решение о привлечении А.Минасяна в качестве обвиняемого по пункту 1 части 3 статьи 178 ("Мошенничество, совершенное в особо крупных размерах")и части 2 статьи 325 ("Подделка, сбыт или использование документов, штампов, печатей, бланков, государственных номеров транспортных средств") Уголовного кодекса РА.
"Ввиду того, что А. Минасян скрывается от следствия и его местонахождение неизвестно, он объявлен розыск. В суд подано ходатайство об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под  стражу. Предварительное следствие продолжается", - отмечалосьв сообщении.