Սպասվում է առանց տեղումների, ցուրտ եղանակ 10/27/2018   14:54  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Օդերևութաբաններն զգուշացնում են՝ հոկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը եղանակի պարզեցման և արկտիկական ցուրտ օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված Արարատի և Արմավիրի մարզերում, Արագածոտնի և Վայոց ձորի նախալեռնային շրջաններում օդում սպասվում է 0…-3, իսկ հողի մակերևույթին` -4…-5 աստիճան ցուրտ։
Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 27-ի ցերեկը, 28-31-ը, նոյեմբերի 1-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի 1-ի ցերեկը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ:

Погода без осадков и заморозки ожидаются в Армении в ближайшие дни 10/27/2018 15:28 | Информационная платформа
В связи с прояснением погоды и проникновением арктических холодных воздушных потоков 27-го октября и в ночь на 28-е октября столбик термометра в Араратской и Армавирской областях, предгорных районах Арагацотнской и Вайоцдзорской областей опустится до 0…-3 градусов, сообщает Армгидрометцентр.
Температура поверхности почвы понизится до -4…-5 градусов. Синоптики рекомендовали жителям вышеуказанных областей собрать урожай.
Сегодня днем 28-31 октября в республике установится погода без осадков. 1 ноября днем в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе прогнозируются слабые осадки.Ветер будет юго-западным, до 3-8 м/сек..