«Ռոբերտ Քոչարյանը Ճիշտ է ասում»․ Ֆելիքս Ցոլակյանն անդրադարձել է ՀՀ երկրորդ նախագահի հայտարարությանը 10/26/2018   15:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը դժվարացավ պատասխանել՝ առաջիկայում կրկին պատգամավորի կարգավիճակում նրան կարող ենք տեսնել, թե` ոչ:
Այսօր Գյումրիում լրագրողների հարցերին, թե առհասարակ մտադրություն ունի՞ նորից պատգամավոր դառնալ Ցոլակյանը նշեց՝ «չեմ կարող պատասխանել այդ հարցին»:
Լրագրողների հարցին, թե ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը իր հարցազրույցներից մեկում խոսելով իր պաշտոնավարման շրջանում կոռուպցիա լինել –չլինելու մասին ասել էր. «Ի դեպ, իմ պաշտոնավարման շրջանի վերաբերյալ կոռուպցիայի մակարդակի մասին այսօրվա իշխանությունների պատկերացումները ավելի քան հեռու են իրականությունից:
Իրենց թվում է, թե մեր երկրում կառավարման մարմինները միայն կոռուպցիայով էին զբաղված, ոչ մի բան չէին անում: Բայց նայեք: Կոնկրետ, Ֆելիքս Ցոլակյանը, որ այսօր նախարարի պաշտոն է ստացել, եւ ենթադրվում է, որ ստացել է, որովհետեւ նոր իշխանությունների վստահությունն ունի, 1999-ից մինչեւ 2007 թվականները եղել է վերահսկողության ծառայության պետ՝ մի քանի տարի եւ 4 տարուց քիչ ավելի աշխատել է հարկային ծառայության ղեկավար:
Կոռուպցիոն գայթակղությունների տեսանկյունից ամենից ռիսկային պաշտոններում է աշխատել: Եվ պետք է ասեմ, որ նա լավ է աշխատել, ես գոհ եմ եղել։ Եվ հիմա թող հարցնեն Ֆելիքս Ցոլակյանին. այդ տարիներին, ամենից գայթակղիչ պաշտոններն զբաղեցնելով, այդ մարդը որեւէ կոռուպցիոն հարաբերություններ իմ կամ վարչապետի հետ ունեցե՞լ է, թե՞ ոչ: Չե՛ն եղել նման հարաբերություններ»՝ ի պատասխան Ցոլակյանն ասաց․ «Ինքը ճիշտ է ասում, ես գործարքների մեջ չեմ եղել»։
«Գիտեք, հարկային ծառայության պետի գործառույթները շատ պարզ են, այնտեղ հարկերի հետ կապված գործառույթներ են, որոնք ես կատարել եմ պատշաճորեն, ուրիշ բան չեմ կարող ասել»,֊ ասաց Ֆելիքս Ցոլակյանը։

“Роберт Кочарян говорит правду”: Феликс Цолакян прокомментировал заявление второго президента Армении 10/26/2018   16:50  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности министра по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян прокомментировал заявление второго президента Армении Роберта Кочаряна в интервью изданию armworld.am.
Роберт Кочарян,  в частности, заявил, что представления нынешней власти об уровне коррупции в годы его президентства весьма далеки от действительности.Экс-президент Армении: мы станем первой в мире страной, где на уровне заявлений была искоренена коррупция“Им кажется, что в нашей стране органы управления были заняты только коррупцией и ничего другого не делали. Но взгляните: конкретно Феликс Цолакян(и.о. главы МЧС Армении -Прим.ред), который сегодня получил пост министра, поскольку пользуется доверием новой власти, с 1999 по 2088 годы занимал должность начальника Службы контроля, несколько лет, чуть меньше 4 лет, проработал на посту руководителя налоговой службы. Он работал на постах, заключающих в себе самые большие риски с точки зрения коррупционных соблазнов. Я должен сказать, что он хорошо работал: я был доволен”, - заявил второй президент РА.
Роберт Кочарян предложил поинтересоваться у Феликса Цолакяна, который в те годы занимал самые соблазнительные должности, состоял ли он в каких-либо коррупционных отношениях с ним или тогдашним премьер-министром.
В ответ на это Феликс Цолакян заявил: “Он говорит правду, я не был в сделках”.
“Знаете, функции начальника налоговой службы очень просты. Это функции, связанные с налогами, которые я выполнял надлежащим образом, ничего другого я сказать не могу”, -сказал Цолакян.