ՊԵԿ-ում համակարգային կաշառակերություն չկա, առանձին դեպքերի առումով պայքար ենք մղում. Դավիթ Անանյան 10/25/2018   15:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը վստահեցնում է, որ համակարգում համակարգային կաշառակերություն չկա: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրուցում Անանյանն անդրադառնալով օրերս ՊԵԿ երեք պաշտոնյաների կալանավորմանը՝ նշեց, որ ՊԵԿ համապատասխան ծառայությունները տեղում աշխատանք են տանում, որ աշխատակազմն իր բնական աշխատանքն իրականացնի և տեղի ունեցածը համակարգի համար լավ երևույթ չէր։
«Մենք անողոք պայքար ենք մղում կաշառակերության դեմ։ Այսօր էլ պնդում եմ, որ համակարգային կաշառակերություն չկա, բայց առանձին դեպքերի առումով պայքար ենք մղում։ Շնորհակալ ենք, որ մեզ այս հարցում օգնում են: Կաշառքի համար կալանավորված ՊԵԿ պաշտոնյաները մոտ 2 ամիս առաջ են նշանակվել, սակայն նոր մարդիկ չեն՝ ավելի վաղ եղել են համակարգի աշխատակիցներ»,- ասել է նա։
Դավիթ Անանյանի խոսքով՝ իր պաշտոնավարման ընթացքում կատարվել են ռոտացիոն վերանշանակումներ։
«Կոնկրետ Սևանի բաժնի պետը նախկինում եղել է Նոր Նորքի բաժնի պետի տեղակալ և նշանակվել է բաժնի պետ, այսինքն՝ պաշտոնյաները նոր չեն եղել, վաղուցվա աշխատողներ են: Իհարկե, մարդիկ կան, որ չեն գիտակցում՝ նոր իրողություն ասելն ինչ է ու դրան համապատասխան աշխատելն ինչ է նշանակում: Սակայն վստահ եմ, որ աշխատակազմի հիմնական հատվածը նոր իրողության համապատասխան է աշխատում»,- ասաց նա:
ՊԵԿ նախագահը, անդրադառնալով կադրային փոփոխություններին, հայտարարեց, թե իրենք նման իրողություններից հետևություններ անում են, իսկ այժմ կառուցվածքային փոփոխությունների փաթեթ են մշակում, որի շրջանակում վերահսկողությունը կուժեղացվի:

Fлава КГД: в Армении нет структурной коррупции, но ведется борьба с отдельными явлениями 10/25/2018   17:01  |  Лента новостей
В Армении нет структурной коррупции, но ведется борьба с отдельными явлениями. Об этом заявил в четверг после заседания правительства Армении председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян.
"Мы ведем неумолимую борьбу со взяточничеством. Я и сегодня утверждаю, что в Армении не системного взяточничества, но ведется борьба с отдельными случаями. Арестованные за взятку сотрудники КГД были назначены 2 месяца назад, однако они не новые люди в этой структуре", -сказал он.Трем сотрудникам Комитета госдоходов Армении предъявлено обвинение во взяточничестве(Видео)Он отметил, что в бытность его главой КГД были произведены назначения по ротационному принципу. По его словам, основная часть аппарата работает в соответствии с нынешними  реалиями.
Ананян заявил, что они сделали выводы из случившегося и в настоящее время разрабатывают пакет структурных изменений, что приведет к усилению контроля.