Արշակ Վարդանյանը կնշանակվի Վերաքննիչ դատարանի դատավոր 10/22/2018   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»֊-ի տեղեկություններով, Վերաքննիչ դատարան է տեղափոխվելու Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արշակ Վարդանյանը:
Հիշեցնենք, որ Արշակ Վարդանյանը Նախագահի հրամանագրով Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր է նշանակվել 2011 թվականի հոկտեմբերի 31-ին, իսկ 2016թ․ ճանաչվել է տարվա լավագույն դատավոր:
Հայտնի է նաև, որ Վերաքննիչ քրեական դատարան է տեղափոխվելու նաև Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Լուսինե Աբգարյանը: Վերջինս Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան դատավոր է նշանակվել 2014 թվականի դեկտեմբերի 24-ին:

Аршак Варданян будет назначен судьей Апелляционного суда Армении 10/22/2018   12:52  |  Лента новостей
Апелляционный суд Армении на днях пополнится новыми судьями. По сведениям “ФактИнфо”, судья суда общей юрисдикции города Еревана Аршак Варданян будет переведен на работу в Апелляционный суд.
Напомним, указом президента Армении  от 31-го октября 2011 года Аршак Варданян был назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш, а в 2016 году был признан лучшим судьей года.
Также известно, что на работу в Апелляционный уголовный суд перейдут судья суда общей юрисдикции Лорийской области Лусине Абгарян. Она был назначена судьей суда Лорийской области 24-го декабря 2014 года.