Հովիկ Աբրահամյանին փաստացի պատկանող տարածքներում հայտնաբերված զենքը «Մարտի 1-ի» հետ կապ չունի. ՀՔԾ պետ  10/13/2018   12:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ  Աբրահամյանին փաստացի պատականող տարածքներում  հայտնաբերված  զենքերի փորձաքննությունն ավարտվել է, դրանք կապ չունեն «Մարտի 1»-ի իրադարձությունների հետ, համընկնում  չկա: Այս մասին լրագրողների  հետ զրույցում ասել է ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը:
Սասուն Խաչատրյանն ասել է, որ  «Մարտի 1-ի» գործն ակտիվ փուլում է, կատարվում են քննչական գործողություններ՝ միաժամանակ չպատասխանելով հարցին, թե արդյոք հարցաքննության կանչվե՞լ է Սերժ Սարգսյանը:
Ինչ վերաբերում է գործարար Սամվել Մայրապետյանի մեղադրանքին, ապա ՀՔԾ պետը հիշեցրել է, որ խոսքը 2008 թվականին կաշառք տալուն օժանդակելու մասին է:
Անդրադառնալով «Հոկտեմբերի 27»-ի գործի վերաբացելու մասին լրագրողների հարցին՝ Սասուն Խաչատրյանն ասել է. «Հատուկ քննչական  ծառայությունն իրականացնում է  նախաքննություն այն գործերի հետ կապված, որոնք գտնվում են մեր վարույթում, ՀՔԾ վարույթում նման գործ  չկա»:

Глава ССС Армении заявил об отсутствии связи между найденным во владениях Овика Абраамяна оружием и делом 1 марта 10/13/2018   12:48  |  Лента новостей
Экспертиза оружия, обнаруженного на территориях, фактически принадлежащих бывшему премьер-министру Армении Овику Абраамяну, завершена: оно не связано с событиями, произошедшими 1 марта, совпадений нет. Об этом заявил начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян.
Он также отметил, что дело о событиях 1 марта на активной стадии расследования, ведутся следственные действия. При этом он воздержался от ответа на вопрос по поводу вызова на допрос третьего президента Армении Сержа Саргсяна.
Что касается дела в отношении предпринимателя Самвела Майрапетяна, то начальник ССС напомнил, что речь идет об имевшем место в 2008 году инциденте, касающемся пособничества во взяточничестве.