Արայիկ Խանդոյանը կհուղարկավորվի Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում 10/11/2018   13:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը կհուղարկավորվի  Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց  ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արայիկ Խանդոյանը մահացել է  հոկտեմբերի 10-ին:
Նա կալանավորվել էր 2016 թվականին՝ Ոստիկանության  ՊՊԾ գունդը գրավելու դեպքից հետո, ապա 2018 թվականի օգոստոսի 17-ին դատարանի որոշմամբ ազատ էր արձակվել կալանքից:
Արայիկ Խանդոյանին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդառություն) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք-զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը):
23:27 10/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետը ցավակցություն է հայտնել Արայիկ Խանդոյանի մահվան կապակցությամբ

Араика Хандояна похоронят в воинском пантеоне “Ераблур” 10/11/2018   13:34  |  Лента новостей
Участник Арцахской войны Араик Хандоян будет похоронен в воинском пантеоне “Ераблур”. Об этом “Арменпресс” сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армени Арцрун Ованнисян.
Араик Хандоян, известный как “Одинокий волк”, скончался  в ночь 10-е октября в Гюмри.Премьер Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Араика ХандоянаОн был одним из лидеров захватившей в июле 2016 года территорию полка патрульно-постовой службы Полиции в Ереване  вооруженной группы "Сасна црер" . После произошедшей в Армении бархатной революции нескольким фигуранта дела изменили меру пресечения.  Араик Хандоян был освобожден из-под стражи 17-го августа 2018 года.