էդուարդ Շարմազանովն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ 10/09/2018   11:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշխատանքային այցով Անթալիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 8-ին առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումն ու խորացումը, համագործակցությունը ՀԱՊԿ ԽՎ եւ ԱՊՀ ՄԽՎ շրջանակում:
Անդրադարձ է կատարվել հոկտեմբերի 29-30-ը Երեւանում կայանալիք ՀԱՊԿ ԽՎ խորհրդի եւ վեհաժողովի լիագումար նիստերի աշխատանքների կազմակերպմանն առնչվող հարցերին:
Էդուարդ Շարմազանովը եւս մեկ անգամ հավաստիացրել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովը պատրաստ է բարձր մակարդակով կազմակերպել վերոնշյալ նիստերը:

Вице-спикер парламента Армении обсудил с председателем Госдумы России вопросы сотрудничества 10/09/2018 12:23 | Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Анталии вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов провел беседу с председателем Государственной Думы Федерального Собрания России Вячеславом Володиным.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, в ходе встречи стороны отметили важность развития и углубления армяно-российских межпарламентских отношений, сотрудничества в рамках ПА ОДКБ и МПА СНГ.
Шармазанов и Володин обсудили также вопросы, касающиеся организации пленарных заседаний Совета ПА ОДКБ и Ассамблеи, которые пройдут в Ереване 29-30 октября.
Эдуард Шармазанов вновь заверил в готовности парламента Армении организовать заседания на высоком уровне.