ՀԱՊԿ-ի կողմից արձագանքի բացակայությունը չի նշանակում, որ մենք մեր գործառույթը չենք իրականացնում. ՀՀ արտգործնախարար 09/20/2018   13:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀԱՊԿ-ն այն կառույցն է, որի մեջ ապահովում ենք մեր միասնական անվտանգությունը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
Հարցին, թե նախօրեն հայ-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կրակոցից հայ զինվոր էր սպանվել, սակայն դեպքի վերաբերյալ ՀԱՊԿ-ը հայտարարությամբ հանդես չի եկել, ՀՀ արտգործնախարարը պատասխանեց.
«Մենք աշխատում ենք այդ շրջանակում, և ՀԱՊԿ-ի կողմից արձագանք լինել-չլինելը չի նշանակում, որ այդ կազմակերպությունում մենք մեր գործառույթը չենք իրականացնում»։
17:45 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Յուրի Խաչատուրովին
17:04 17/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
09:43 30/08/2017  |  ՄամուլԻնչու՞ է Յուրի Խաչատուրովը Հայաստանում. «Հրապարակ»
18:06 28/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
17:07 28/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
14:45 27/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀԱՊԿ-ը հաստատել է Հայաստանի ներկայացուցչի նշանակումը գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում

Главу МИД Армении попросили прокомментировать отсутствие реакции со стороны ОДКБ на действия Азербайджана 09/20/2018   13:40  |  Лента новостей
ОДКБ является той структурой, в рамках которой мы обеспечиваем нашу общую безопасность, заявил после заседания правительства в четверг глава МИД Армении Зограб Мнацаканян.
На вопрос о том, что накануне  результате обстрела с азербайджанской стороны погиб военнослужащий ВС Армении, однако ОДКБ не выступила с заявлением, Мнацаканян отметил:
“Наличие и отсутствие реакции со стороны ОДКБ не означает, что мы не выполняем наши функции в этой Организации.В рамках коллективной безопасности мы осуществляем свою работу”.