Վարչապետն ընդունել է երկարամյա ծառայությունից զորացրված սպաների նախաձեռնող խմբի ներկայացուցիչներին 09/17/2018   15:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է երկարամյա ծառայությունից զորացրված սպաների նախաձեռնող խմբի ներկայացուցիչներին և լսել նրանց առաջարկությունները բնակարանային ապահովման հարցի լուծման կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը նշել է, որ կառավարությունը կարևորում է տարիներ շարունակ կուտակված խնդրի լուծումը, և այդ նպատակով արդեն իսկ քննարկումներ են տարվում շահագրգիռ գերատեսչությունների մասնակցությամբ:
Կառավարության ղեկավարն առաջարկել է, և նախաձեռնող խմբի ներկայացուցիչները համաձայնվել են, որպեսզի խմբից մեկ ներկայացուցիչ ներգրավվի այդ գործընթացում՝ աշխատանքային ձևաչափով խնդրի լուծման իրատեսական մեխանիզմները և տարբերակները քննարկելու  նպատակով:
16:12 15/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է Վրաստանում հավատարմագրված մի շարք երկրների դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներին
15:18 13/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի ադյուտանտ-գեներալ, ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Լի Թաֆանելիին

Никол Пашинян принял представителей инициативной группы демобилизованных после многолетней службы офицеров 09/17/2018   18:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян принял сегодня представителей инициативной группы демобилизованных после многолетней службы офицеров и выслушал их предложения по решению проблемы обеспечения жильем. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Премьер-министр отметил, что правительство придает большое значение решению накопленной на протяжении многих лет проблемы, и с этой целью уже ведутся обсуждения с участием заинтересованных ведомств.
Глава правительства предложил, а представители инициативной группы согласились, чтобы один из представителей группы принимал участие в этом процессе для обсуждения в рабочем формате реалистичных механизмов и вариантов решения проблемы.