«Շանթ-2018». ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է տեղեկատվական և մարտական կառավարման կենտրոններ   09/13/2018   16:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ վարչական համալիր՝ «Շանթ-2018» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների տեղեկատվական և մարտական կառավարման կենտրոններ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
Եվս մեկ անգամ շեշտադրելով նմանօրինակ զորավարաժությունների անցկացման կարևորությունը՝ ՀՀ վարչապետն ընդգծել է, որ զորավարժությունների առանցքային նպատակն է հղկել պետական կառավարման համակարգի միասնական ու ներդաշնակ աշխատանքը` պետությունը խաղաղ պայմաններից ռազմականի փոխադրելու ընթացքում։
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ պայմանական պատերազմ ենթադրող զորավարժությունների հիմքում դրված էին այնպիսի սցենարներ, որոնք կապահովեին պետական կառավարման համակարգը առավել բարձր պատրաստականության աստիճանի բերելն ու նույնիսկ ամենածանր ու անսպասելի պայմաններում իր առջև դրված խնդիրների արդյունավետ կատարումը՝ ապահովելով ՀՀ անվտանգությունն ու բնականոն կենսագործունեությունը։
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի մարտական կառավարման կենտրոնում, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լսել է նաև ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանի զեկույցը` զորավարժությունների սցենարով պայմանավորված, երկրում ստեղծված իրադրության, պայմանական հակառակորդի գործողությունների և դրանց դիմագրավման ուղղությամբ հայկական զինուժի ձեռնարկած պատասխան քայլերի և հետագա զարգացումների վերաբերյալ:
16:01 13/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018». Բրիֆինգ օտարերկրյա ռազմական կցորդների մասնակցությամբ
14:02 13/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018»-ի շրջանակում Ազգային ժողովն իրականացրել է մի շարք անհրաժեշտ միջոցառումներ
23:42 12/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԶորավարժությունների շրջանակում ԱԺ-ն Ադրբեջանին պատերազմ է հայտարարել
17:47 12/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018» զորավարժություն. Օր 2-րդ
15:06 12/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ կառավարության պայմանական արտահերթ նիստ
13:56 12/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018». Զորավարժությունը դինամիկ է. իրավիճակը փոփոխվում է ամեն 5 րոպե պարբերականությամբ
12:26 12/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ աշխատակազմում շարունակվում են «Շանթ-2018» զորավարժությունները
15:51 11/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ 2018». Զորավարժության ղեկավարը ՀՀ վարչապետն է, ԳՇ պետը՝ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը
15:16 11/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018». Զորավարժության սցենարով՝ Զվարթնոց օդանավակայանում պայմանական պայթուցիկ սարք է հայտնաբերվել
15:15 11/09/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շանթ-2018». ՀՀ ԱԳՆ-ն պայմանական իրավիճակը ներկայացնում է միջազգային կառույցներին

Премьер-министр Армении побывал в центрах боевого и информационного управления учений "Шант-2018" 09/13/2018 17:28 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня посетил информационные центры и центры боевого управления стратегических командно-штабных учений "Шант-2018", расположенные в административном комплексе Министерства обороны.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, вновь подтвердив важность проведения подобных учений, глава правительства отметил, что ключевой их целью является отшлифовать совместную и слаженную работу государственной системы управления в процессе перехода государства от мирных условий к военным.
Никол Пашинян заявил, что в основе учений, предполагающих условную войну, заложены такие сценарии, которые обеспечат вывод системы госуправления на более высокий уровень подготовки и эффективное выполнение поставленных перед ней задач даже в самых тяжелых и непредсказуемых условиях с обеспечением безопасности Армении и нормальной жизнедеятельности
Премьер-министр заслушал также доклад главы Генштаба ВС Армении, генерала-майора Артака Давтяна о предпринятых армянскими ВС ответных шагах в условиях обусловленной сценарием создавшейся в стране ситуации, действий условного противника и противодействия им, а также и дальнейшего развития событий.