Նախագահ Սարգսյանին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպանը 09/13/2018   16:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապեության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պյոտր Լիտվինը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը:
Շնորհավորելով դիվանագետին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել նրան եւ համոզմունք հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը կարեւոր ներդրում կունենա հայ-ուկրաինական արդյունավետ երկխոսության շարունակման գործում:
Դեսպան Լիտվինը վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի ամեն հնարավորը՝ առավել ամրապնդելու եւ առաջ մղելու տարբեր ոլորտներում ձեւավորված հայ-ուկրաինական բարձր մակարդակի գործակցությունը:
Հավատարմագրերի հանձնմանը հաջորդած զրույցի ընթացքում կողմերը նշել են, որ երկու ժողովուրդները միմյանց հետ կապված են եղբայրական եւ բարեկամական հարաբերություններով, որոնք լավ հիմք են փոխգործակցության հետագա զարգացման համար:

Президент Армении обсудил с послом Украины дальнейшее развитие двустороннего взаимодействия 09/13/2018   17:41  |  Лента новостей
Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Украины в Армении Петр Литвин вручил сегодня президенту РА  Армену Саркисяну верительные грамоты. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Поздравив дипломата с вступлением в должность, президент Армен Саркисян пожелал ему успехов,  выразив уверенность в том, что новый посол внесет важный вклад в дело продолжения результативного армяно-украинского диалога.
Посол Литвин заверил, что в ходе своего пребывания в должности сделает все возможное для дальнейшего укрепления и продвижения в различных сферах армяно-украинского взаимодействия, налаженного на высоком уровне.
В ходе последовавшей за вручением верительных грамот беседы стороны отметили, что два народа связаны друг с другом братскими и дружественными отношениями, которые служат хорошей основой для дальнейшего развития взаимодействия.