Սիրիա մեկնող զինվորականները հումանիտար ոլորտի մասնագետներ են լինելու. Դավիթ Տոնոյան 09/12/2018   13:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ զինված ուժերի՝ Սիրիա մեկնող անձնակազմում հումանիտար ոլորտի մասնագետներ են լինելու: Այս մասին սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում լրագրողներին հայտնեց նախարար Դավիթ Տոնոյանը:
«Զինված ուժերի հումանիտար ոլորտի մասնագետներ են՝ բժիշկներ, հումանիտար ականազերծողներ, իրենց գործունեության ապահովման համար նաև անվտանգության ապահովման անձնակազմ է ներգրավված լինելու: Շուրջ 100 հոգի: Այդ հումանիտար գործողություններին մասնակցությունը բխում է մեր ազգային շահերից»,- ասաց Տոնոյանը:

Министр обороны Армении уточнил, какие специалисты отправятся в Сирию в рамках гуманитарной миссии 09/12/2018 14:13 | Лента новостей
Число военнослужащих ВС Армении, отправляемых в Сирию в рамках гуманитарной миссии, составит порядка 100 человек. Об этом в среду заявил с журналистам министр обороны Армении Давид Тоноян.
“Это военнослужащие-специалисты в гуманитарных областях: врачи, саперы, а также личный состав, который будет обеспечивать их безопасность. Всего около 100 человек”,- заявил министр обороны Армении Давид Тоноян.