Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պյոտր Պորոշենկոյին Ուկրաինայի անկախության օրվա կապակցությամբ 08/24/2018   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյին Ուկրաինայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ երկու ժողովուրդների դարավոր կապերը հանդիսանում են Հայաստանի և Ուկրաինայի միջպետական համագործակցության ամուր հիմք:
Վարչապետը կարևորել է երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացումը, տնտեսության և հումանիտար ոլորտներում հեռանկարային ծրագրերի իրականացումը:
Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերը կնպաստեն երկկողմ փոխգործակցության ողջ ներուժի բացահայտմանը՝ ի շահ երկու երկրների քաղաքացիների բարեկեցության բարձրացման և պետությունների զարգացման:

Пашинян поздравил Порошенко с Днем независимости Украины 08/24/2018 14:11 | Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Украины Петру Порошенко в связи с национальным праздником – Днем независимости Украины. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Никол Пашинян отметил, что вековые связи двух народов являются крепкой основой для межгосударственного сотрудничества Армении и Украины.
Премьер-министр Армении подчеркнул важность дальнейшего развития двусторонних отношений, реализации перспективных программ в экономической и гуманитарной сферах.
Никол Пашинян выразил уверенность, что совместные усилия поспособствуют раскрытию всего потенциала для двустороннего сотрудничества на благо улучшения благосостояния граждан двух стран и развития государств.