ՌԴ պաշտպանության փոխնախարարը հերքել է Հայաստանին զենքի մատակարարումը դադարեցնելու լուրերը 08/03/2018   12:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Ֆոմինը ոչ հավաստի է որակել ռուսական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկություններն այն մասին, թե ՌԴ-ն կարող է դադարեցնել 100 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագրով Հայաստանին զենք մատակարարելու գործընթացը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՌԴ պաշտպանության փոխնախարարն այս մասին ասաց Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում լրագրողների հետ զրույցում:
«Դա ոչ հավաստի տեղեկություն է»,- հայտարարեց Ֆոմինը:
Անդրադառնալով հարցին, թե ինչպես է գնահատում Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի շուրջ ստեղծված իրավիճակը՝ Ալեքսանդր Ֆոմինը պատասխանեց, որ Հայաստանն արդարադատություն է իրականացնում:

Замминистра обороны России опроверг слухи о проблемах с поставками оружия Армении 08/03/2018   12:31  |  Лента новостей
Заместитель министра обороны РФ, генерал-полковник Александр Фомин назвал недостоверными слухи, распространяемые в российской прессе о том, будто РФ может прекратить поставки оружия Армении в рамках кредитного соглашения на 100 млн. долларов.
Об этом, как передает “Арменпресс”, Фомин заявил в беседе с журналистами в военном училище имени Монте Мелконяна.
"Это недостоверные сведения",- сказал он.
На вопрос о том, как он оценивает ситуацию, сложившуюся вокруг генсека ОДКБ Юрия Хачатурова, заместитель министра обороны России заявил, что Армения вершит правосудие.