Սոչի քաղաքում բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել է ՀՀ քաղաքացի 07/30/2018   12:50  |  Արտակարգ պատահարներ
Հուլիսի 30-ին` ժամը 11:47-ին, ՌԴ ԱՃԿԿ միջազգային համագործակցության գլխավոր մասնագետից տեղեկատվություն է ստացվել ՀՀ ԱԻՆ Փրկարար ծառայության Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն, որ հուլիսի 30-ին ժամը 05:40-ին (Մոսկվայի ժամանակով) Սոչի քաղաքի Ադլերի շրջանի Պրոսվեշչենիա փողոցի թիվ 81 տանը (2 հարկանի, 300 քմ) բռնկված հրդեհի հետևանքով զոհվել են 8, տուժել՝ 11 քաղաքացի: Նախնական տվյալներով զոհերի մեջ կա ՀՀ քաղաքացի:
Ժամը 12:04-ին կապ է հաստատվել Կրասնոդարի երկրամասի ՃԿԿ ՕՀ-ի հետ. վերջինս հաղորդել է, որ զոհվածներից մեկը՝ ՀՀ քաղաքացի Նիրվարդ Ստեփանի Հարությունյանն է (ծնված 1950 թ.):
16:18 04/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«Պերսեյ» առեւտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհը մարելիս տուժել է վեց հրշեջ. աշխատակիցներից մեկը զոհվել է
15:08 04/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներՄոսկվայի «Պերսեյ երեխաների համար» առևտրի կենտրոնում հրդեհ է բռնկվել
19:46 02/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ է բռնկվել Սոչիի կենտրոնում գտնվող բնակելի շենքում. բնակիչները տարհանվում են
11:49 02/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներԿեմերովցիները շարունակում են գալ «Զիմնյայա վիշնյա»-ի մոտ` հարգելու զոհվածների հիշատակը
22:57 01/04/2018  |  Արտակարգ պատահարներՀրապարակվել է նոր տեսանյութ՝ «Զիմնյայա Վիշնյա» առևտրի կենտրոնում բռնկված հրդեհի վերաբերյալ (տեսանյութ)
16:43 01/04/2018  |  Միջազգային լրահոսՊուտինն ընդունել է Կեմերովոյի մարզի նահանգապետ Տուլեևի վաղաժամկետ հրաժարականը
12:52 31/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանը կալանավորեց «Զիմնյայա վիշնյա»-ի սեփականատեր ընկերության գլխավոր տնօրենին
12:03 31/03/2018  |  Արտակարգ պատահարներ«Զիմնյայա վիշնյա»-ի սեփականատեր ընկերության ղեկավարը իրեն մեղավոր է համարել հրդեհի զոհերի համար
21:58 30/03/2018  |  Միջազգային լրահոսԿեմերովյան հրդեհից փրկված երեխային հայտնել են ամբողջ ընտանիքի մահվան մասին

Среди погибших при пожаре в Сочи есть гражданка Армении 07/30/2018 13:04 | Чрезвычайное просшествие
Среди погибших в понедельник при пожаре в пристройке общепита в Сочи есть гражданин Армении. Об этом сообщает Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении со ссылкой на Центр кризисного управления МЧС РФ.
"В результате пожара в Сочи утром 20 июля погибли 8 человек, 11 пострадали. Среди погибших - гражданка Армении(68-летняя Нирвард Арутюнян)", - говорится в сообщении.
Ранее ТАСС со ссылкой на источник во властных структурах региона сообщил, что большинство погибших в понедельник при пожаре в пристройке общепита в Сочи, по предварительным данным, являются гражданами Армении.
"По предварительной информации, большинство погибших наемных рабочих при пожаре в пристройке общепита в Адлере - граждане Армении", - сказал собеседник агентства.
Ранее сообщалось, что жертвами пожара стали восемь человек, в том числе ребенок. Трое пострадали. Следствие возбудило уголовное дело.
По информации пресс-службы мэрии Сочи, на пожаре сгорели временные строения, располагавшиеся на полосе отвода РЖД. По данным городских властей, договор аренды на этот участок был заключен с компанией ОАО "РЖД".
В пресс-службе СКЖД сообщили, что участок находится не в границах станции Адлер и не состоит на балансе ОАО "РЖД". "Среди погибших железнодорожников нет", - отметили в пресс-службе.