«Օրենքով գողն» ու քրեական հեղինակությունը մարդ են առևանգել, պահել անազատության մեջ և բռնություն գործադրել 07/25/2018   17:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ այսպես կոչված՝ «օրենքով գող» 41-ամյա Արտյոմ Սարգսյանը՝ Սարատովի Արտյոմ մականվամբ հայտնի, և Տույ մականվամբ հայտնի քրեական հեղինակություն, 41-ամյա Արթուր Ղազարյանը մի խումբ անձանց հետ 2013 թվականի մարտին Երևանի բնակիչ 37-ամյա մի տղամարդու առևանգել են։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Պահելով անազատության մեջ և բռնություն գործադրելով՝ տղամարդուն ստիպել են հրաժարվել համասեփականության իրավունքով իրեն պատկանող հացի արտադրամասի 150.000 դոլար արժողությամբ մասնաբաժնից։
Դեպքի առթիվ հուլիսի 23-ին ոստիկանությունում քրեական գործ է հարուցվել՝ մարդու առևանգման և շորթման հատկանիշներով։ Քրեական գործը ոստիկանությունից ուղարկվել է քննչական կոմիտե՝ հետագա քննության։

"Вор в законе" и криминальный авторитет подозреваются в похищении человека - Полиция Армении 07/25/2018   17:42  |  Криминальная хроника
"Вор в законе" и криминальный авторитет подозреваются в похищении человека в Армении. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Сообщается, что Управление по борьбе с организованной преступностью полиции получило сведения о том, что так называемый "вор в законе" 41-летний Артем Саркисян (Артем Саратовский) и известный криминальный авторитет 41-летний Артур Казарян (Туй) вместе с группой лиц в марте 2013 года похитили 37-летнего жителя Еревана.
"Удерживая его в неволе и применяя в отношении него насилие, мужчину заставили отказаться от права на совместное владение долей в $150 тыс. принадлежащего ему хлебного завода", - говорится в сообщении.
По факту 23-ого июля было возбуждено уголовное дело по признакам похищения человека и вымогательства. Дело направлено из полиции в Следственный комитет Армении для производства дальнейшего расследования.