Դավիթ Տոնոյանը հաստատեց մարտական հերթապահությանը ոստիկանության զորքերի մասնակցության տեղեկությունը 07/09/2018   17:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանական զորքերը ևս ներառվելու են մարտական հերթապահության մեջ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ու հավաստիացրեց՝ սահմանին իրավիճակը բոլոր կողմերից վերահսկելի է:
«Իրավիճակը սահմանին վերահսկելի է ինչպես Արցախի, այնպես էլ Նախիջևանի և հյուսիսային ուղղությամբ: Անհրաժեշտություն է առաջացել, որ Զինված ուժերի այլ զորքերի շարքին դասվող ոստիկանական ուժերը ևս ընդգրկվեն մարտական հերթապահության մեջ»,-ասաց Տոնոյանն ու այդ անհրաժեշտությունը բացատրեց մարտական հերթապահության մեջ հետաքրքիր լուծումներ փնտրելու ցանկությամբ:
Նախարարը նշեց՝ ոստիկանական ուժերի թվաքանակը նորմայի սահմանում է: Թվաքանակի և այլնի մասին տեղեկություններ կտրամադրեն ավելի ուշ:

Глава Минобороны Армении подтвердил планы привлечь войска полиции к боевому дежурству на границе 07/09/2018   18:20  |  Лента новостей
Сотрудников войск Полиции Армении планируют привлечь к несению боевого дежурства на границе. Об этом заявил в понедельник журналистам министр обороны Армении Давид Тоноян. Его слова приводит "Арменпресс".
Он заверил, что ситуация на границе со всех сторон контролируема.
“Вы знаете, что войска полиции относятся к другому роду вооруженных сил. Сейчас возникла необходимость привлечь их к осуществлению боевого дежурства”, - сказал Давид Тоноян.
Тоноян объяснил эту необходимость желанием найти интересные решения по организации боевого дежурства.