«Ֆլեշ»-ի Բարսեղին մեղադրանք է առաջադրվել  07/04/2018   20:59  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք -Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին`բռնության գործադրմամբ, դրա գործադրման սպառնալիքով ինքնիրավչության համար։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Քրեական գործով ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Ն.Բեգլարյանին պատկանող «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերությունից 2015թ. ընթացքում իրականացվել է առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակություն, որի կատարման մեջ ընկերության սեփականատերն ու հարազատները մեղադրել են «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին և պահանջել վերականգնել ենթադրաբար պատճառված գույքային վնասը։
Ն.Բեգլարյանի հայրը՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանը՝ հարազատների հետ միասին, ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին մեղադրել է յուրացումներ կատարելու մեջ, բռնության գործադրմամբ, ինչպես նաև կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել որպես վնասի փոխհատուցում անվանափոխել Երևան քաղաքի Ազատության պողոտայում գտնվող վերջինիս բնակարանը կամ վճարել 20.000 ԱՄՆ դոլար: Արդյունքում՝ նախկին կոմերցիոն տնօրենը, Բ.Բեգլարյանի ուղղորդմամբ, իր սեփականություն հանդիսացող բնակարանը 2016 թվականի ապրիլի 25-ին գրավադրել է բանկում, իսկ գրավի 9.700.000 ՀՀ դրամը փոխանցել է ընկերությանը:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
Քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:

Президенту компании "Флеш" Барсегу Бегларяну предъявили обвинение в самоуправстве 07/05/2018   10:31  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА, президенту ООО "Флеш" Барсегу Бегларяну предъявлено обвинение в самоуправстве с применением насилия или угрозой его применения.  Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
В результате предпринятых по уголовному делу мероприятий было установлено, что в принадлежащей Н.Бегларяну компании ООО "Флеш моторс" в 2015 году было совершено хищение имущества в особо крупных размерах. В совершении хищения владелец компании и родственники обвинили бывшего коммерческого директора "Флеш моторс" и потребовали от него возместить предположительно причиненный ущерб.
Отец Н.Бегларяна  - владелец ООО "Флеш" Барсег Бегларян - вместе с родственниками обвинил бывшего коммерческого директора в присвоении и с применением насилия и угрозой применения опасного для жизни и здоровья насилия потребовал в качестве возмещения ущерба переоформить квартиру директора, расположенную на проспекте Азатутян в Ереване, или заплатить 20 тысяч долларов. В итоге бывший коммерческий директор по указанию Б. Бегларяна 25 апреля 2016 года заложил являющуюся его собственностью квартиру в банке, а полученные 9 млн. 700 тысяч драмов перечислил компании.
На основе добытых доказательств президенту компании "Флеш" Барсегу Бегларяну предъявлено обвинение по части 2 статьи 322 ("Самоуправство, совершенное с применением насилия или с угрозой его применения") Уголовного кодекса РА. Предварительное расследование уголовного дела продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного исследование всех обстоятельств произошедшего.