Լյուքսեմբուրգը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը 06/29/2018   18:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լյուքսեմբուրգի պատգամավորների պալատը միաձայն քվեարկությամբ վավերացրել է Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև ստորագրված «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Բրյուսելում ՀՀ դեսպանության թվիթերի էջը:
Համաձայնագրին կողմ է քվեարկել 58 պատգամավոր:
Այսպիսով, Լյուքսեմբուրգը ԵՄ 6–րդ երկիրն է, որը վավերացրել է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը:
Հայաստանի և ԵՄ-ի միջև «Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին» համաձայնագիրը ստորագրվել է 2017թ. նոյեմբերի 24-ին Բրյուսելում: Համաձայնագիրը վավերացվել է Լատվիայի, Լիտվայի, Էստոնիայի, Բուլղարիայի, Լեհաստանի կողմից:

Люксембург ратифицировал Соглашение о партнёрстве между Арменией и ЕС 06/29/2018   18:24  |  Лента новостей
Палата депутатов Люксембурга единогласно проголосовала за ратификацию Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнёрстве между Республикой Армения и Европейским союзом. Об этом сообщается на странице посольства Армении в Брюсселе в Twitter.
За ратификацию документа проголосовали 58 депутатов.
Люксембург стал шестой страной ЕС, ратифицировавшей соглашение Армения-ЕС.
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с Европейским союзом было подписано 24 ноября 2017 года на пятом саммите программы Евросоюза "Восточное партнерство" в Брюсселе. Соглашение ратифицировали Латвия, Литва, Эстония, Болгария и Польша, а также нижняя палата парламента Румынии.