«Ֆլեշ»-ի Բարսեղը կասկածվում է ինքնիրավչության մեջ 06/28/2018   19:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք -Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով տվյալներ են ձեռք բերվել՝ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի կողմից բռնության գործադրմամբ, դրա գործադրման սպառնալիքով ինքնիրավչություն կատարելու վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Բռնության գործադրմամբ զուգորդված ինքնիրավչության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով կատարված քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ «Ֆլեշ Մոտորս» ընկերությունից առանձնապես խոշոր չափերի գույքի հափշտակության մեջ «Ֆլեշ Մոտորս», ինչպես նաև «Ֆլեշ» ընկերությունների հիմնադիրները և ընկերության այլ պաշտոնատար անձինք ի թիվս այլ անձանց մեղադրել են նաև «Ֆլեշ Մոտորս» ՍՊ ընկերության նախկին կոմերցիոն տնօրենին և պահանջել վերականգնել ենթադրաբար պատճառված գույքային վնասը։ Վերջինիս սպառնացել են, բռնության ենթարկել, ինչից դրդված, այլ ելք չունենալով՝ նախկին կոմերցիոն տնօրենն իր սեփականություն հանդիսացող բնակարանը 2016 թվականի ապրիլ ամսին գրավադրել է, իսկ գրավի 9.700.000 ՀՀ դրամը փոխանցել է ընկերությանը:
Կոմերցիոն նախկին տնօրենը ճանաչվել է տուժող։ «Ֆլեշ» ընկերության բազայի տնօրենը հարցաքննվել է որպես կասկածյալ և նրա նկատմամբ հունիսի 26-ին որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին։
Նկատի ունենալով, որ քրեական գործով տվյալներ են ձեռք բերվել առերևույթ բռնության գործադրմամբ, բռնություն գործադրելու սպառնալիքով ինքնիրավչություն կատարելուն «Ֆլեշ » ՍՊԸ-ի հիմնադիր նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանի առնչության վերաբերյալ՝ հունիսի 28-ին նա, որպես կասկածյալ, հրավիրվել է հարցաքննության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին և հարցաքննվել։ Վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին։

Президент компании "Флеш" Барсег Бегларян подозревается в самоуправстве 06/29/2018   09:32  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА, добыты данные о самоуправстве со стороны владельца ООО "Флеш" Барсега Бегларяна с применением физической силы и угрозой ее применения. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
В результате проведенных по уголовному делу следственных и оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что основатели компаний "Флеш моторс", а также  “Флеш”, и другие должностные лица компании обвинили в числе других и бывшего коммерческого директора ООО "Флеш моторс" в хищении имущества в особо крупных размерах из компании “Флеш моторс” и потребовали восстановить предположительно причиненный имущественный ущерб. Последнему угрожали, применили насилие. Из-за этого бывший коммерческий директор, не имея иного выхода, был вынужден заложить в апреле 2016 года являющуюся его собственностью квартиру и перечислить компании 9 700 000 драмов.
Бывший коммерческий директор признан потерпевшим. Директор базы компании "Флеш" был допрошен в качестве подозреваемого, и 26-ого июня 2018 года в отношении него была избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
"С учетом того, что  по уголовному делу добыты данные о причастности  президента и основателя компании ООО "Флеш" Барсега Бегларяна к самоуправству, предположительно,  с применением насилия и угрозой применения насилия,  28-го июня он был вызван в качестве подозреваемого в следственный отдел по административному району Кентрон и Норк-Мараш и допрошен. В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде. Предварительное расследование продолжается", - отмечается в сообщении.