«Յանս»-ի նախկին հաշվապահը վերականգնել է 40 մլն ՀՀ դրամ 06/22/2018   12:19  |  Քրեական խրոնիկոն
«Յանս» ռեստորանային համալիրի նախկին հաշվապահը, ով մեղադրվում էր 25 մլն դրամի յուրացման մեջ, վերականգնել է 40 միլիոն ՀՀ դրամ:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ռեստորանային համալիրի նախկին հաշվապահի պաշտպան Թամարա Բաղդասարյանը նշեց, որ իր պաշտպանյալը վերականգնել է 40 միլիոն ՀՀ դրամ և առկա է հիշյալ գումարի վերականգնման մասին ստացական, որում «Սելենա» ՍՊ ընկերության տնօրեն Սերգեյ Կարապետյանը գրառել է, որ ֆինանսական որևէ պահանջ չունի վնասը փոխհատուցվել է ամբողջությամբ: Իսկ ստացականը տրվել է դեռևս նախորդ տարի՝ 11.03.2017թ.:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ ՔԿ Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում:
Նշենք նաև, որ երեկ Քննչական կոմիտեն պաշտոնական հաղորդագրությամբ էր հանդես եկել, տեղեկացնելով, որ «Սելենա» ՍՊ ընկերության տնօրեն Ս.Կարապետյանի, «Սելենա» ՍՊԸ-ի փաստացի սեփականատեր Ռ.Բեգլարյանի բնակության վայրերում, «Յանս» ռեստորանային համալիրի տարածքում կատարված խուզարկությունների արդյունքում բացի հաշվապահական փաստաթղթեր, համակարգիչներ, էլեկտրոնային կրիչներից և քննությանը հետաքրքրություն ներկայացնող այլ իրերից, հայտնաբերվել է նաև առանձնապես խոշոր չափերի գումար։
Խուզարկությամբ հայտնաբերված 1 մլն 100 հազար 400 ԱՄՆ դոլար, 230.500 եվրո, 36 մլն դրամ գումարը քննիչի որոշմամբ ի պահ է հանձնվել Կենտրոնական բանկին՝ մինչև քննությամբ կպարզվի դրանց ծագումը։

Бывший бухгалтер ресторанного комплекса “Янс” возместил ущерб в 40 млн драмов 06/22/2018   12:37  |  Криминальная хроника
Бывший бухгалтер ресторанного комплекса “Янс”, который обвинялся в присвоении 25 млн. драмов, восстановил ущерб в 40 млн. драмов.
Как сообщила корреспонденту “ФактИнфо” адвокат бывшего бухгалтера ресторанного комплекса Тамара Багдасарян, ее подзащитный возместил 40 млн. драмов, имеется расписка о восстановлении суммы, согласно которой директор ООО “Селена” Сергей Карапетян написал, что не имеет каких-либо финансовых претензий: ущерб полностью возмещен, а расписка была представлена еще 11 марта 2017 года.
Ранее сообщалось по факту  возбуждено  по пункту 1 части 3 статьи 179 Уголовного кодекса Армении предварительное следствие по которому ведет следственное управление СК РА по  городу Еревану.
СК ранее сообщил, что по месту жительства директора ООО "Селена" С. Карапетяна, фактического владельца ООО "Селена" Р. Бегларяна, а также на территории ресторанного комплекса "Янс” были проведены обыски, в результате которых, помимо бухгалтерской документации, компьютеров, электронных носителей и других предметов, представляющих интерес для следствия, была обнаружена сумма в особо крупном размере.
Сообщалось, что обнаруженные при обыске 1 млн. 400 долларов США, 230.500 евро, 36 млн. драмов по решению следователя переданы Центральному банку на хранение до установления их происхождения.