Սահմանային դիտարկում իրականացնելու ժամանակ հակառակորդի կողմից խոցվել է ՊԲ անօդաչու թռչող սարք 06/19/2018   13:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 19-ի ժամը 11.20-ի սահմանում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավարևելյան ուղղությամբ սահմանային դիտարկում իրականացնելու ժամանակ հակառակորդի կողմից խոցվել է ՊԲ անօդաչու թռչող սարք: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Չնայած հանգամանքին, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է նման քայլերով խոչնդոտել հայկական անօդաչու թռչող սարքերի պաշտպանական կարևոր նշանակության  թռիչքները, այդուհանդերձ Արցախի զինված ուժերի հրամանատարությունը վճռական է այսուհետ ևս շարունակելու օդային դիտարկման  բնականոն գործընթացը և,միաժամանակ, ինչպես առայսօր, այնպես էլ այսուհետ պատասխան պատժիչ գործողություններով զսպել հակառակորդի ակտիվությունը օդում և ցամաքում:
19:45 15/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ՊԲ-ն կոչ է անում օգտատերերին զերծ մնալ բանակի հեղինակությունը խաթարող գործողություններից
20:48 23/04/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՊԲ-ն առաջնագծում ադրբեջանական ուժերի կուտակումների տեսագրություն է ներկայացրել
16:45 11/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեփանակերտում տեղի է ունեցել համաբանակային կոնֆերանս
14:12 06/02/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Ազգային ժողովն Արցախի պաշտպանության նախարարությանը նվիրաբերել է տասը միլիոն դրամ
14:03 16/03/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՊաշտպանության բանակի դիպուկահարները շարքից հանել են հակառակորդի երկու տեսախցիկներ. Hetq.am

Азербайджанские ВС сбили беспилотник Армии обороны Арцаха, осуществлявший приграничное наблюдение 06/19/2018   13:29  |  Карабахский конфликт
Азербайджанские ВС сбили беспилотник Армии обороны Арцаха. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
"Примерно в 11:20 19 июня ВС Азербайджана сбили беспилотный летательный аппарат Армии обороны Республики Арцах, осуществлявший приграничное наблюдение на юго-восточном направлении линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск", - говорится в сообщении.
В Минобороны Арцаха отметили, что несмотря на то обстоятельство, что азербайджанская сторона пытается подобными шагами препятствовать имеющим важное оборонительное значение полетам армянских беспилотников, тем не менее, командование ВС Арцаха настроено решительно и впредь продолжать нормальный процесс воздушного мониторинга и одновременно, как доселе, так и впредь ответными карательными мерами сдерживать активность противника и в воздухе, и на суше.