Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյը 05/25/2018   19:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Միացյալ Թագավորության վարչապետ Թերեզա Մեյը:  Ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ողջունում եմ Ձեր ցանկությունը՝ ամրապնդելու Հայաստանի դիրքը որպես ժողովրդավարական պետություն, որում հիմնովին ամրագրված են մարդու իրավունքների, հիմնարար ազատությունների և օրենքի գերակայության սկզբունքները: Դուք կարող եք ակնկալել Միացյալ Թագավորության գործնական աջակցությունն ուղղված այս ոլորտում Ձեր ջանքերի իրականացմանը: Մենք պատրաստ ենք մեր փորձառությունը փոխանցել Ձեր կառավարությանը, պետական հաստատություններին և քաղաքացիական հասարակությանը՝ Հայաստանի և հայ ժողովրդի պայծառ ապագան կերտելու ճանապարհին:
Միացյալ Թագավորության և Հայաստանի երկկողմ հարաբերություններն արդեն իսկ ամուր են, սակայն կցանկանայի տեսնել դրանց հետագա ամրապնդումը, այդ թվում՝ առևտրի, ներդրումների և միջխորհրդարանական համագործակցության ոլորտներում: Հուսով եմ` կարող ենք համատեղ աշխատել միջազգային ասպարեզում՝ համաշխարհային մարտահրավերները դիմագրավելու, համընդհանուր արժեքները խթանելու և օրինահենք միջազգային համակարգն ամրապնդելու ուղղությամբ»:Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
20:49 24/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը նոր փոխնախարարներ է նշանակել
20:30 24/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀանքարդյունաբերության ոլորտում իրողությունները պետք է համապատասխանեցվեն ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված պահանջներին
20:51 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հավաստիացնում է, որ Առաջին Հանրապետության 100-ամյակի միջոցառումները կանցկացվեն պատշաճ մակարդակով
18:33 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը հանձնարարել է լուծել բանակում սննդի և հագուստի որոշ պարագաների որակի խնդիրները
17:54 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱնթույլատրելի է բռնության սպառնալիքներով ժողովրդի հետ խոսելը. Փաշինյանն արձագանքում է Սեֆիլյանի հայտարարությանը
12:43 23/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետի համար անհասկանալի է, որ կան քաղաքացիներ, ովքեր իր կոչին պատշաճ չեն արձագանքում
20:22 22/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը և Դեմետրիս Սիլուրիսը քննարկել են հայ-կիպրական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ուղղված մի շարք հարցեր
20:59 21/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը խոստանում է արագաչափերի և տեսախցիկների արձանագրած տուգանքների համաներում
19:47 21/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՍոչիում Փաշինյանի հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է նաև ԼՂ հակամարտության հարցը

Тереза Мэй поздравила Никола Пашиняна с избранием на пост премьер-министра Армении 05/26/2018   00:07  |  Лента новостей
Премьер-министр Великобритании Тереза Мэй направила поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю его избрания на пост главы правительства Армении.
"Приветствую Ваше желание укрепить позиции Армении как демократической страны, в которой основательно закреплены принципы прав человека, основополагающих свобод и верховенства закона. Вы можете рассчитывать на практическую поддержку Великобритании, направленную на содействие в реализации Ваших усилий в данной сфере", - говорится в поздравительном послании, размещенном на сайте армянского правительства.
Тереза Мэй выразила готовность передать британский опыт правительству Пашиняна, государственным институтам и гражданскому обществу “на пути построения светлого будущего для Армении и армянского народа”.
"Отношения между Великобританией и Арменией уже прочны, однако я бы хотела видеть их дальнейшее укрепление, в том числе в сферах торговли, инвестиций и межпарламентского сотрудничества. Надеюсь,  мы сможем сообща работать на международной арене в вопросах противостояния мировым вызовам, продвижения всеобщих ценностей и укрепления правовой международной системы”, - отмечает в послании.