Ոստիկանությունն ունի բոլոր ուժերն ու միջոցները սահմանադրական կարգին սպառնացող ցանկացած ոտնձգություն կանխելու և խափանելու համար. Հայտարարություն 04/22/2018   16:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ոստիկանությունն արձանագրում է, որ շարունակվում են ապօրինի հավաքի աջակիցների կողմից հասարակական անվտանգությանը սպառնացող գործողություններ կատարելու կոչերը, ինչը վկայում է, որ շարունակվում են Հայաստանի Հանրապետությունում օրինականությանը և իրավակարգին սպառնացող հանցագործություններ կատարելուն ուղղված կազմակերպչական աշխատանքները:
Կրկին զգուշացնում ենք, որ ոստիկանությունը ամբողջությամբ վերահսկում է հանրապետության օպերատիվ իրավիճակը, ունի բոլոր ուժերն ու միջոցները Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգին սպառնացող ցանկացած ոտնձգություն կանխելու և խափանելու համար:
Այդ նպատակով ոստիկանությունը լիարժեք օգտագործելու է իրավաչափ պետական հարկադրանքի իր ողջ գործիքակազմը:
16:36 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հայտարարությունը
16:23 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի հարգման նախաշեմին հարկ է դրսևորել զսպվածություն՝ երկրի կյանքի բնականոն ընթացքի վերականգնման ուղղությամբ. «Նիգ-Ապարան»
16:05 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱղբամաններով և նստարաններով փակել են Սարյան-Պուշկին խաչմերուկը
15:59 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր Նորքում հավաքի մի խումբ մասնակիցներ փորձում են փակել Գայի-պողոտա-Նանսենի փողոց խաչմերուկը
15:56 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը ճշգրիտ չի ներկայացրել ՀՀ նախագահի եւ իր միջեւ տեղի ունեցած խոսակցությունը. Արմեն Սարգսյանի օգնականը՝ News.am-ին
14:42 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը ներհայաստանյան զարգացումները դիտարկում է որպես նոր ռազմական արկածախնդրություն սանձազերծելու գործոն. ՊՆ կոլեգիայի հայտարարությունը

Полиция предупредила, что применит весь свой потенциал для пресечения любого посягательств, угрожающих конституционному порядку 04/22/2018 17:53 | Лента новостей
Полиция Армении в воскресенье выступила с очередным заявлением, предупредив, что применит весь свой потенциал правомерного государственного принуждения.
“Полиция констатирует, что призывы к действиям, угрожающим общественной безопасности, со стороны участников незаконных акций продолжаются, что свидетельствует о том, что в Армении продолжаются работы по организации преступлений, угрожающих законности и правопорядку.
“Вновь предупреждаем, что Полиция полностью контролирует оперативную ситуацию в республике, и располагает всеми силами и средствами для предотвращения и пресечения любых посягательств, угрожающих конституционному порядку. С этой целью Полиция в полном объеме применит весь свой инструментарий правомерного государственного принуждения", - подчеркивается в заявлении, распространенном в воскресенье, 22 апреля.