Վաղն առավոտից կշարունակվեն ապակենտրոն խաղաղ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները. ցուցարարներ 04/22/2018   20:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանում տեղի է ունենում քաղաքակրթությունների բախում, ուսանողը դուրս է եկել Սերժ Սարգսյանի փտած համակարգի դեմ: Այս մասին հայտարարվեց ընդդեմ Սերժ Սարգսյանի վարչապետության շարժման հերթական հանրահավաքում:
Նշվեց, որ վաղը վաղ առավոտից շարունակվելու են ապակենտրոն խաղաղ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաները, գործադուլն ու դասադուլը:
Ոչ ոք չի կարող սպառնալ մարտի մեկի կրկնությամբ, ոչ էլ բանակով: Դա մեր բանակն է, Հայաստանում այլևս արյուն չի թափվելու, հայտարարվեց հանրահավաքի հարթակից: Հնչող ելույթները ուղեկցվում էին՝ «Նիկոլ, ազատությո՛ւն» բացականչություններով:
19:46 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀանրահավաքը սկսվել է. «Քաղաքացիական պայմանագրի» անդամը հորդորեց ոչ մի դեպքում չգնալ բախման (լրացված)
19:30 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Բաբայանը խորհուրդ է տվել Սերժ Թանկյանին զերծ մնալ հակասահմանադրական կոչերից
19:28 22/04/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը կառավարությանը կոչ է անում հանդես բերել զսպվածություն

Демонстранты в Ереване заявили о планах продолжить мирные акции гражданского неповиновения 04/22/2018   20:50  |  Лента новостей
На Площади Республики в  самом центре Еревана в эти минуты проходит очередной митинг оппозиции против назначения бывшего президента Армении Сержа Саргсяна премьер-министром страны.
Протестующие вновь призвали продолжить с раннего утра децентрализованные мирные акции гражданского неповиновения блокаду улиц, спонтанные шествия, а я 19:00 собираться на Площади Республики. Кроме того, демонстранты призвали студентов и школьников к забастовкам.
"Никто не может угрожать повторением первомартовских событий. В Армении отныне не должна проливаться кровь", - заявил один из участников протестного движения.  Демонстранты также скандировали "Свободу Николу".