ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը 04/14/2018   13:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առիթով Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել ԵԱՀԿ Գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը:
Ուղերձում ասված է. «Ձեզ եմ հղում իմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթում Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում:
Թույլ տվեք օգտվել այս հնարավորությունից, և իմ երախտագիտությունը հայտնել Ձեր երկրի հետ լայնամասշտաբ և երկարատև համագործակցության համար: Թեեւ, մենք ափսոսում ենք, որ ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը 2017 թվականին փակվեց, այնուամենայնիվ, ուրախ ենք նշել, որ և՛ Հայաստանի, և՛ ԵԱՀԿ կողմից մեծ հետաքրքրություն կա շարունակելու համագործակցությունը, որին մենք ակտիվորեն արձագանքում ենք՝ սերտ համագործակցելով ԵԱՀԿ-ում Հայաստանի պատվիրակության և Ձեր արտաքին գործերի նախարարության հետ: Ձեր երկիրը կարող է լիովին ապավինել մեր շարունակական աջակցությանը՝ ժողովրդավարական կառավարման, անվտանգության և տնտեսական բարգավաճման ամրապնդմանն ուղղված ընթացիկ բարեփոխումներում:
ԵԱՀԿ-ն շարունակում է հանձնառու մնալ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման ջանքերին, այդ թվում՝ Մինսկի համաժողովի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի և նրա թիմի գործունեության միջոցով»:
13:05 19/03/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Սարգսյանի երդմնակալության արարողությունը նախատեսվում է անցկացնել Մարզահամերգային համալիրում
09:15 15/03/2018  |  ՄամուլԻշխանությունները «ծանր» են տարել այն լուրը, որ «հնարավոր» է ինաուգուրացիային մասնակցի նաև արքայազն Չարլզը. «Հրապարակ»

Томас Гремингер - президенту Армении: ОБСЕ остается приверженной усилиям по мирному урегулированию карабахского конфликта 04/14/2018   13:24  |  Лента новостей
Генеральный секретарь Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) Томас Гремингер направил Армену Саркисяну поздравительное послание в связи с избранием на пост 4-го президента Армении. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
“Направляю Вам свои самые теплые поздравления в связи с Вашим избранием на пост Президента Республики Армения и желаю успехов во всех Ваших инициативах.
Позвольте воспользоваться этой возможностью и выразить благодарность за крупномасштабное и долгосрочное сотрудничество с Вашей страной. Хотя мы сожалеем о закрытии офиса ОБСЕ в Ереване в 2017 году, однако рады отметить, что и Армениия, и ОБСЕ весьма заинтересованы в продолжении сотрудничества, на что мы активно реагируем, тесно сотрудничая с армянской делегацией в ОБСЕ и министерством иностранных дел Армении.
Ваша страна может полностью полагаться на нашу постоянную поддержку в текущих реформах, направленных на укрепление демократического управления, безопасности и экономическое процветание.
ОБСЕ остается приверженной усилиям по мирному урегулированию карабахского конфликта, в том числе посредством деятельности личного представителя действующего председателя ОБСЕ, посла Анджей Каспршика и его команды в рамках Минской группы ОБСE”, – отмечается в послании.
14:05 10/04/2018  |  Лента новостейАрмен Саркисян рассказал о роли женщины в армянском обществе
09:09 09/04/2018  |  ИнтервьюГлава МИД России озвучил главное условие в переговорах по урегулированию карабахского конфликта
11:27 03/04/2018  |  Карабахский конфликтМИД Армении: Баку продолжает отклонять предложения сопредседателей МГ ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта
11:31 29/03/2018  |  Карабахский конфликтПрезидент Ирана: карабахский конфликт должен быть урегулирован политическим путем