Թաիլանդի դատարանը Ռիբկային ու Լեսլիին մեղադրանքներ է առաջադրել՝ անլեգալ «սեքս-թրենինգ»-ի գործով 04/13/2018   18:08  |  Քրեական խրոնիկոն
Պատտայյայի գավառական դատարանը Ալեքսանդր Կիրիլլովին (Ալեքս Լեսլի), Անաստասիա Վաշուկևիչին (Նաստյա Ռիբկա) և անլեգալ «սեքս-թրենինգ»-ի գործով այլ ֆիգուրանտներին մեղադրանքներ է առաջադրել երկրորդ գործով ու նրանց նկատմամբ ընտրել կալանավորումը, այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է դատարանի քարտուղարը:
Նրանց մեղադրում են հանցավոր միաբանություն կազմակերպելու, հանցավոր խմբի կազմում հանցագործության կատարման համաձայնության և սեքսուալ բնույթի ծառայություններ տրամադրելու մեջ:
Դատական նիստն անց է կացվել դռնփակ` դահլիճում, որը գտնվում է Պատտայյայի դատարանի ժամանակավոր պահման խցերի բլոկը: Նիստին բացի դատավորներից ու քարտուղարից, ներկա են եղել միայն ամբաստանյալները, փաստաբանի օգնականն ու թարգմանիչը:
«Այսօր երեկոյան նրանց կտեղափոխեն Պատտայյայի քաղաքային բանտ: Հաջորդ նիստը տեղի կունենա ապրիլի 24-ին»,- գործակալությանը հայտնել է դատարանի քարտուղարը՝ հավելելով, որ համաձայն թաիլանդական օրենսդրության, դատարանը խափանման միջոցի ժամկետը կերկարացնի ամեն 12 օրը մեկ:
Լեսլիին, Ռիբկային և անլեգալ «սեքս-թրենինգի» մնացած մասնակիցներին մեղադրում են նաև Թաիլանդի տարածքում անլեգալ ձեռնարկատիրական ու աշխատանքային գործունեության մեջ: Այդ գործով նիստը տեղի կունենա ապրիլի 17-ին:
22:25 04/04/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆաստյա Ռիբկային ու Ալեքս Լեսլիին Թաիլանդում մեղադրել են բռնաբարության մեջ
13:27 26/02/2018  |  ԱնցուդարձԹաիլանդում տասը ռուսաստինցիներ ձերբակալվել են՝ անլեգալ «սեքս-թրենինգի» համար
23:59 16/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեք բրիտանացիներին կպատժեն փայտերով ու բանտով` Թայլանդում հարբած մալազիուհու հետ սեքսի համար
13:42 07/01/2017  |  Միջազգային լրահոսՋրհեղեղ Թայլանդում. 12 մարդ զոհվել է
23:14 10/05/2016  |  ԱնցուդարձԹայլանդում կոկորդիլոսը կծել է վարժեցնողի գլուխը (տեսանյութ)
17:23 14/02/2016  |  ԱնցուդարձԹայլանդում կտրել են ռուս զբոսաշրջիկի ականջը
16:28 13/11/2014  |  Միջազգային լրահոսԹայլանդում արգելվել է միապետությունը քննադատող գրքի վաճառքը
13:59 26/09/2014  |  ԱնցուդարձԹայլանդի վարչապետը քննադատել է պառակտում տարածող հեռուստասերիալները և առաջարկել ավելի լավ սցենարներ գրել

Суд в Таиланде предъявил обвинения фигурантам дела о нелегальном "секс-тренинге" 04/13/2018 18:27 | Криминальная хроника
Провинциальный суд города Паттайя предъявил Александру Кириллову (Алексу Лесли), Анастасии Вашукевич (Насте Рыбке) и другим фигурантам разбирательства о нелегальном "секс-тренинге" обвинения по второму делу и избрал для них меру пресечения в виде заключения под стражу, сообщает РИА Новости со ссылкой на секретаря суда.
Их обвиняют в организации преступного сообщества, сговоре для совершения преступления и предоставлении услуг сексуального характера в составе преступной группы.
Судебное заседание проходило в закрытом режиме в зале, расположенном в блоке камер временного содержания суда Паттайи. На нем, помимо судей и секретаря, присутствовали только подсудимые, помощник адвоката и переводчик.
"Сегодня вечером их перевезут в городскую тюрьму Паттайи. Следующее заседание состоится 24 апреля", — сообщил агентству секретарь суда.
Он также добавил, что, в соответствии с таиландским законодательством, суд будет продлевать меру пресечения каждые 12 дней.
Лесли, Рыбку и остальных участников нелегального "секс-тренинга" также обвиняют в нелегальной предпринимательской и трудовой деятельности на территории Таиланда. Заседание по этому делу состоится, как и было запланировано, 17 апреля.
На следствие Уголовно-процессуальным кодексом Таиланда отводится 84 дня. Если прокуратура закончит подготовку обвинительного заключения раньше или подследственные признают себя виновными, заседание может состояться до истечения этого срока. Если же прокуратура сочтет доказательства виновности недостаточными, разбирательство вернут в полицию или прекратят.