Կարեն Կարապետյանը «Մայքրոսոֆթ»-ի ԱՊՀ տարածաշրջանի ներկայացուցչության ղեկավարի հետ քննարկել է Հայաստանի թվային օրակարգին առնչվող հարցեր 04/04/2018   15:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է «Մայքրոսոֆթ» ընկերության ԱՊՀ տարածաշրջանի ներկայացուցչության նախագահ Ռոնալդ Բինկոֆսկիին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի թվային օրակարգի ձևավորման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության, մասնավորապես, «Թվային Հայաստան» հիմնադրամի և «Մայքրոսոֆթ»-ի միջև համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կարեն Կարապետյանը կարևորել է Հայաստանի թվային օրակարգի իրականացումն ու այդ գործում «Մայքրոսոֆթ»-ի հետ համատեղ գործակցությունը:
Իր հերթին Ռոնալդ Բինկոֆսկին ներկայացրել է պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման ոլորտներում  թվային համակարգի զարգացման, էլեկտրոնային եղանակով մատուցվող ծառայությունների ավելացման, պետական կառավարման էլեկտրոնային ինտեգրված համակարգի մշակման ուղղությամբ տարբեր առաջարկություններ: Ռոնալդ Բինկոֆսկին ընդգծել է «Մայքրոսոֆթ»-ի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Հայաստանին թվային օրակարգի իրականացման և այս բնագավառում իրենց հարուստ փորձն ու կարողությունները փոխանցելու գործում:

Карен Карапетян обсудил с главой регионального офиса “Microsoft” в СНГ сотрудничество в сфере формирования цифровой повестки дня Армении 04/04/2018   16:18  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял руководителя регионального офиса  компании “Microsoft” в СНГ Рональда Бинкофского. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
В ходе встречи обсуждались  вопросы, связанные с сотрудничеством между правительством РА, в частности фондом “Цифровая Армения” и компанией “Microsoft” в направлении формирования цифровой повестки дня Армении.
Карен Карапетян указал на важность реализации цифровой повестки дня Армении и сотрудничества с  “Microsoft” в этом деле.
В свою очередь Рональд Бинкофский представил различные предложения, направленные на развитие цифровой системы в сферах государственного управления и местного самоуправления, увеличение объема электронных услуг, разработку электронной интегрированной системы государственного управления.
Рональд Бинкофский подчеркнул готовность “Microsoft” поддержать Армению в реализации цифровой повестки и передаче своего богатого опыта и возможностей в этой сфере.