Քննչական կոմիտեն՝ Վանաձորում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման մասին 03/30/2018   12:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` Վանաձորում գործող ավտոգազալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ կատարված ավազակային հարձակման դեպքի առթիվ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Նախնական տվյալներով՝ 2018 թվականի լույս  մարտի 30-ի գիշերը՝ ժամը 03-ի սահմաններում, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձը զենքի գործադրմամբ հարձակում է գործել Վանաձոր քաղաքի Առափնյա 10ա հասցեում գործող ավտոգազալցակայանի աշխատակցի նկատմամբ և  նրա  կյանքի ու առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով հափշտակել ավտոգազալցակայանի դրամարկղում առկա գումարը, ապա՝ դիմել փախուստի։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով, կազմվել է քննչական խումբ։ ՍՊ ընկերությունը և աշխատակիցը ճանաչվել են տուժող։
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել մի շարք վկաներ։ Մշակվել են աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ, հանձնարարություններ տրվել հետաքննական մարմնին:

СК Армении сообщил подробности разбойного нападения на газозаправочную станцию в Ванадзоре 03/30/2018   13:29  |  Криминальная хроника
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения, совершенного на сотрудника действующей в Ванадзоре автозаправочной станции. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
По предварительным данным, в ночь на 30-е марта 2018 года, примерно в 03:00, предполагаемый преступник совершил нападение на  сотрудника автомобильной газозаправочной станции, действующей по адресу Арапнья 10а в городе Ванадзор, и, угрожая применением опасного для его жизни и здоровья насилия, похитил имеющуюся в кассе сумму, а затем обратился в бегство.
По данному факту следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по пункту 4 части 2 статьи 175 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА, сформирована следственная группа. ООО и сотрудник компании признаны потерпевшими.
Произведен осмотр места происшествия, допрошены ряд свидетелей. Проработаны рабочие версии, для проверки которых проводятся необходимые следственные действия, даны поручения органам дознания.