Պրոբացիայի պետական ծառայության բարձրաստիճան պաշտոնյայի կողմից կաշառք վերցնելու գործը Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում է 03/22/2018   17:44  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ արդարադատության նախարարության Պրոբացիայի պետական ծառայության Երևան քաղաքի առաջին բաժնի պետ Ա.Մ.-ի կողմի ենթադրյալ կաշառք վերցնելու վերաբերյալ գործը ԱԱԾ-ից ուղարկվել է Քննչական կոմիտե: Քրեական գործը գտնվում է ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնեց Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը՝ հավելելով՝ Պրոբացիայի պետական ծառայության Երևան քաղաքի առաջին բաժնի պետին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից տեղեկացրել էին, որ ձեռք բերված նախնական տվյալների համաձայն՝ նշված պաշտոնատար անձը Երևանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավճռով 1 մլն 200 հազար ՀՀ դրամ տուգանքի դատապարտված Մ.Ք.-ից, պատժի կրումից ազատելու նախապայմաններ ստեղծելու համար, պահանջել և անձամբ ստացել է խոշոր չափերով` 400.000 ՀՀ դրամ:

СК Армении займется расследованием дела в отношении высокопоставленного чиновника Госслужбы пробации, обвиняемого во взяточничестве 03/22/2018   18:10  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Армении направило дело в отношении начальника  первого ереванскогоотдела Государственной службы пробации Министерства юстиции Армении А. М., подозреваемого в  получении взятки, в Следственный комитет РА. Уголовное дело поступило в производство Главного управления по расследованию особо важных дел СК РА.
Об этом  в ответ на запрос “ФактИнфо” сообщила советник председателя Следственного комитета РА Сона Трузян. Она добавила, что начальнику первого ереванского отдела Госслужбы пробации предъявлено обвинение по признакам пункта 3 части 3 статьи 311(“Получение взятки в крупных размерах”) Уголовного кодекса РА.  В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, ранее пресс-центр СНБ Армении сообщил, что, согласно полученным предварительным данным, вышеупомянутый чиновник потребовал и лично получил от М. К., приговоренного ереванским судом к штрафу в размере 1 млн. 200 тыс. драмов, 400 тыс. драмов в обмен на создание предпосылок для его освобождения от наказания.
Передача суммы осуществлялась под оперативным контролем сотрудников СНБ.
15:51 22/11/2016  |  Лента новостейЗамглавы Минюста Армении прогнозирует существенное сокращение рецидива преступлений с внедрением в стране Службы пробации
17:55 14/07/2016  |  Лента новостейПравительство Армении утвердило устав и структуру Госслужбы пробации