Վրաստանի ՆԳՆ պատվիրակությունը Հայաստանում 02/23/2018   14:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 23-ին Հայաստան ժամանեց Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության պատվիրակությունը՝ Վրաստանի փոխվարչապետ, ՆԳ նախարար Գիորգի Գախարիայի գլխավորությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Ոստիկանության պաշտոնական կայքից:
Պատվիրակության կազմում էին նախարարի տեղակալ Լևան Կակավան, Կենտրոնական քրեական ոստիկանության դեպարտամենտի պետ Թոռնիկե Մուշուկուդիանին, այլ պաշտոնատար անձինք:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում հյուրերին դիմավորեցին Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ, ոստիկանության գեներալ-գնդապետ Վլադիմիր Գասպարյանը և ոստիկանության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Հայաստանի ոստիկանությունում վրաց գործընկերներին ընդունեցին հանդիսավոր արարողությամբ, որի ընթացքում ցուցադրական ելույթով հանդես եկավ պատվո պահակախումբը:
Այնուհետև ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանը աշխատանքային հանդիպում ունեցավ Վրաստանի ՆԳ նախարարության պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ Վլադիմիր Գասպարյանը բարձր գնահատեց Հայաստանի և Վրաստանի ոստիկանական կառույցների ավանդական գործընկերությունը և ընդգծելով առարկայական արդյունքները, որ արդեն իսկ արձանագրել է երկու բարեկամ երկրների իրավապահների համատեղ աշխատանքը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Գիորգի Գախարիան համոզմունք հայտնեց, որ ոստիկանական կառույցների սերտ գործակցությունը հանցավորության դեմ պայքարում ավելի կխորանա՝ պայմանավորված մարտահրավերներին միասնաբար հակազդելու անհրաժեշտությամբ:
Վլադիմիր Գասպարյանը հավաստեց ամուր հիմքերի վրա դրված գործընկերությունն ամրապնդելու՝ Հայաստանի ոստիկանության ղեկավարության վճռականությունը և կարևորեց երկու իրավապահ կառույցների համապատասխան ստորաբաժանումների ու ծառայողների ուղղակի և ամենօրյա փոխգործակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր ևս:
Ավարտին Վլադիմիր Գասպարյանը Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գիորգի Գախարիային պարգևատրեց «Համագործակցության ամրապնդման համար» մեդալով:
15:32 20/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել է վրաց-հայկական իրավական երկրորդ ֆորումը
18:51 29/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են տրանսպորտի և հեռահաղորդակցության ոլորտում հայ-վրացական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր
17:21 29/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանն ընդունել է Վրաստանի էկոնոմիկայի  և կայուն զարգացման նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը

Владимир Гаспарян высоко оценил сотрудничество между полицейскими структурами Армении и Грузии 02/23/2018   14:51  |  Лента новостей
В Армению 23 февраля прибыла делегация Министерства внутренних дел Грузии во главе с вице-премьером Грузии, министром внутренних дел Грузии Георгием Гахарией. Об этом сообщает пресс-служба Полиции РА.
В составе делегации вошли заместитель министра МВД Леван Какава, директор Центрального управления уголовной полиции МВД Торнике Мушкудиани и другие официальные лица.
Начальник Полиции Армении, генерал-полковник полиции Владимир Гаспарян и высокопоставленные сотрудники полиции встретили гостей в аэропорту «Звартноц».
В Полиции РА грузинских коллег встретили торжественной церемонией, в ходе которой почетный караул выступил с демонстрационным выступлением.
Затем начальник полиции Армении провел рабочую встречу с делегацией Министерства внутренних дел Грузии.
Приветствуя гостей, Владимир Гаспарян высоко оценил традиционное партнерство между полицейскими структурами Армении и Грузии и подчеркнул ощутимые результаты, которые уже были достигнуты совместными усилиями сотрудников правоохранительных органов двух дружественных стран.
Выражая благодарность за теплый прием, Гиорги Гахария выразил убежденность в том, что тесное сотрудничество полицейских структур в сфере борьбы с преступностью будет углубляться, что обусловлено необходимостью совместного противодействия вызовам.
В ходе встречи стороны обсудили и другие вопросы, представляющие обоюдный интерес.
Владимир Гаспарян наградил министра внутренних дел Грузии Георгия Гахария медалью «За укрепление сотрудничества».