Դանակահարություն Երևանում. եղբայրը դանակահարել է եղբորը 02/12/2018   10:56  |  Քրեական խրոնիկոն
Փետրվարի 11-ին՝ ժամը 18.05-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն վիճաբանության վերաբերյալ հաղորդում է ստացվել:
Ինչպես տեղեկանում ենք ոստիկանության պաշտոնական կայքից, նույն օրը՝ ժամը 18.55-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Էրեբունու բաժին հայտնել են, որ շտապօգնության խումբը «ձախ ուսի և կրծքավանդակի կտրած-ծակած վերք, սուր արյունահոսություն, ալկոհոլային հարբածություն» ախտորոշմամբ Նորքի 1-ին նրբանցքից բուժօգնության է տեղափոխել 1980 թ. ծնված Արսեն Ա.-ին:
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության և Մարաշի բաժանմունքի ծառայողները համատեղ ձեռնարկած օպերատիվ միջոցառումների շնորհիվ պարզել են, որ նույն օրը՝ ժամը 17.00-ին, նշված տանը վիճաբանության ժամանակ, 1977 թ. ծնված Արտակ Ա.-ն դանակով հարվածել է եղբորը` Արսեն Ա.-ին` պատճառելով վնասվածքներ:
Նույն օրը՝ ժամը 19.10-ին, Արտակ Ա.-ն Մաշտոցի պողոտայի թիվ 5 շենքի մոտից բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մարաշի բաժանմունք և տվել խոստովանական բացատրություն:

Ссора между братьями в Ереване закончилась поножовщиной 02/12/2018   11:13  |  Криминальная хроника
Поножовщина произошла с участием двух братьев в Ереване. Сообщение о потасовке в Полицию Армении поступило 11 февраля, в 18:05.
Как сообщает пресс-служба Полиции,  в тот же день, в 15:55, из больницы в эребунийский отдел поступила информация о том, что бригада “Скорой помощи” доставила к ним Арсена А.(1980 года рождения), у которого диагностировали “колото-резаные раны в области левого плеча и грудной клетки, острое кровотечение, алкогольное опьянение.
Сообщается, что благодаря предпринятым сотрудниками Полиции оперативным мероприятиям было установлено, что во время произошедшей в тот же день ссоры Артак А.(1977 г.р.) ранил брата Арсена А., ударив его ножом.
"В тот же день вечером Артак А. был доставлен в полицейский отдел и дал признательные показания. Нож изъят. Ведется следствие", - говорится в сообщении.