Հրդեհ Երևանում. տուժածի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 02/09/2018   10:45  |  Արտակարգ պատահարներ
Փետրվարի 9-ին՝ ժամը 01:28-ին, ԱԻՆ-ում ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Քրիստափորի փողոցի 3-րդ նրբանցքի տներից մեկում:
Դեպքի վայր են մեկնել երկու մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման ու «ԱԲԿ» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության հերթապահ խմբերը և հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը:
Փրկարարները, տարբեր աստիճանի այրվածքներով, տնից դուրս են բերել 1955 թ. ծնված Ա. Ա.-ին, ով հոսպիտալացվել է «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, այնուհետև՝ «Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոն». բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են ծայրահեղ ծանր:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 02:11-ին, մարվել՝ 02:34-ին: Ամբողջությամբ այրվել է հյուրասենյակը (20 քմ)՝ գույքով և տանիքը (20 քմ):
Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը տուժածի հարազատներին ցուցաբերել է հոգեբանական աջակցություն:
08:56 21/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ է բռնկվել թվով երեք տան տանիքներում. նոր մանրամասներ
09:52 09/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ՝ պոլիտեխնիկական համալսարանի 3-րդ և 4-րդ հարկերում
22:51 17/04/2017  |  Արտակարգ պատահարներԿայարանում այրվել է մսամթերքի կրպակը
23:21 16/04/2017  |  Արտակարգ պատահարներՆոր Արեշում տուն է այրվել
10:39 14/01/2017  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Գերմանիայի դեսպանատանը
21:40 21/06/2016  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Երևանի Եղիշե Թադևոսյան փողոցում. կան տուժածներ (լրացված, լուսանկարներ)
19:07 21/06/2016  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Երևանի Եղիշե Թադևոսյան փողոցում. կան տուժածներ
22:25 31/03/2016  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ Երևանի Սեբաստիա փողոցում
10:57 16/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներՀրդեհ ոստիկանության չշահագործվող շենքում. ծխահարման նշաններով քաղաքացի է հոսպիտալացվել

Один человек тяжело пострадал в крупном пожаре Ереване 02/09/2018 10:51 | Чрезвычайное просшествие
Как сообщает МЧС Армении, 9-го февраля в 01:28 поступил сигнал о возгорании в одном из домов в 3-м переулке улицы Христофора.
На место отправились два боевых расчета, группа реагирования на ЧС Национального центра кризисного управления, а также инструктор отдела по оказанию психологической помощи.
Спасатели вытащили из горящего дома А.С.(1995 года рождения), который получил множественные ожоги. Пострадавший был госпитализирован в Первую университетскую больницу "Гераци", а затем - в Научный центр лучевой терапии и ожогов. Врачи оценивают его состояние на крайне тяжелое.
Огонь был локализован в 02:11, потушен - в 02:34. Сгорела дотла гостиная (20 кв.м) с мебелью, а также крыша (20 кв.м).