Պետք է հանրությանը ներկայացնել առավելագույն հաշվետվողականություն. Կարեն Կարապետյան 02/01/2018   10:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապե Կարեն Կարապետյանը հանրապետական գործադիր մարմինների 2017 թվականի գործունեության հաշվետվության և 2018 թվականի աշխատանքների մասին հանձնարարական տվեց:
«Ներկայումս մեր կողմից մումնասիրվուսու են հանրապետական գործադիր մարմինների 2017 թվականին կատարած աշխատանքները, գերակա խնդիրների և միջոցառումների ծրագրերի իրականացման արդյունքները, ինչպես նաև 2018 թվականի համար նախատեսված միջոցառումները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց վարչապետը:
Հաշվի առնելով հանրության հետ հետադարձ կապի և հաշվետվողականության կարևորությունը՝ վարչապետը հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավարներին և մարզպետներին հանձնարարեց 20-օրյա ժամկետում ըստ ոլորտի հանրությանը ներկայացնել 2017 թվականին նախաձեռնած բարեփոխումների, ներդրումային ծրագրերի, միջոցառումների և գերակա խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություններ, ինչպես նաև 2018 թվականի համար նախատեսված միջոցառումների ծրագրերը, կատարման հստակ ժամկետները և ակնկալվող արդյունքները։
13:34 23/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունն ըստ ոլորտների կներկայացնի առաջին կիսամյակի գործունեության հաշվետվությունը
18:29 23/01/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում սկսվել է գերատեսչությունների 2016 թ. գործունեության հաշվետվությունների քննարկումը
16:01 16/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում սկսվել է ՀՀ պետական կառավարման մարմինների 2015 թ. գործունեության հաշվետվությունների քննարկումը
14:27 10/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել է ՀՀ ոստիկանության 2014 թ. գործունեության հաշվետվությունը
16:07 07/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱմփոփվել են ՀՀ ԿԱ կադաստրի պետական կոմիտեի 2014 թ. գործունեության արդյունքները
13:29 07/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել են ՀՀ ԿԱ պետգույքի կառավարման վարչության 2014 թ. կատարված աշխատանքները
17:54 01/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱմփոփվել են ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ապահովող ծառայության 2014 թ. գործունեության արդյունքները
14:36 01/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՆերկայացվել են քրեակատարողական ծառայության ոլորտում 2014թ. իրականացված աշխատանքների արդյունքները
17:27 31/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍֆինանսների նախարարի խոսքով՝ նախորդ տարի սահուն և առանց խնդիրների կատարվել է պետական բյուջեի ծախսային մասը

Премьер Армении поручил губернаторам отчитаться перед обществом о проделанной работе 02/01/2018   11:23  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Карен Карапетян на заседании правительства в четверг, 1 февраля,  поручил отчитаться о проделанной в минувшем году работе.
“В настоящее время нами изучается проделанная в минувшем 2017 году республиканскими исполнительными органами работа, результаты выполнения  приоритетных задач и программ, а также запланированные на 2018 год мероприятия”, – приводит слова Карена Карапетяна информагентство «Арменпресс».
С учетом важности обратной связи с обществом и подотчетности, премьер Армении поручил руководителям республиканских исполнительных органов и губернаторам в 20-дневный срок представить обществу отчеты относительно инициированных в 2017 году реформ, инвестиционных проектов, работы по решению первоочередных проблем, а также программы запланированных к проведению в 2018 год мероприятий – с четким указанием сроков выполнения и ожидаемых результатов.