Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին 01/30/2018   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող, Զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին՝ պաշտոնավարման ավարտի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Բրեդլի Բուզետտոյին կատարված աշխատանքի ու երկկողմ գործակցության զարգացման գործում ունեցած անձնական մեծ ավանդի համար: Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ պարոն Բուզետտոյի պաշտոնավարման ընթացքում կյանքի են կոչվել, ինչպես նաև շարունակվում են իրականացվել մի շարք համատեղ  ծրագրեր, որոնք կարևոր նշանակություն ունեն մեր երկրի զարգացման և բարեկեցության ապահովման համար: Կարեն Կարապետյանը նաև տեղեկացրել է Շվեյցարիայի Դավոս քաղաք աշխատանքային այցի շրջանակում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի համակարգող Աճիմ Շթայների հետ հանդիպման արդյունքների մասին:
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Բրեդլի Բուզետտոն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել կառավարության ղեկավարին՝ արդյունավետ համագործակցության համար և նշել, որ իր համար պատիվ էր աշխատել Հայաստանում և ներդրում ունենալ երկրի զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման գործում: Նա նաև շնորհավորել է վարչապետ Կարապետյանին՝ Դավոս հաջող այց կատարելու և արդյունավետ հանդիպումներ ունենալու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ կառավարության և ՄԱԶԾ-ի միջև համագործակցության հետագա ուղղությունների վերաբերյալ, ինչպես նաև անդրադարձել ՀՀ տարբեր ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին, տարածաշրջանային համագործակցության խթանման հեռանկարներին:
Վարչապետ Կարապետյանը հաջողություն է մաղթել պարոն Բուզետտոյին հետագա գործունեության մեջ՝ նշելով, որ նա կշարունակի մնալ Հայաստանի բարեկամը և ցանկալի հյուր մեր երկրում:

Бредли Бузетто поблагодарил премьер-министра Армении за результативное сотрудничество 01/30/2018   16:41  |  Лента новостей
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял постоянного координатора ООН, постоянного представителя Программы развития ООН (ПРООН) в Армении Бредли Бузетто в связи с завершением миссии. Подробности встречи передает пресс-служба армянского правительства.
Премьер-министр поблагодарил Бредли Бузетто за выполненную работу и большой вклад в дело развития двустороннего сотрудничества. По словам главы правительства, в период работы господина Бузетто на этой должности реализован, а также продолжает осуществляться ряд совместных программ, которые имеют важное значение для обеспечения развития и благополучия нашей страны. Карен Карапетян также проинформировал об итогах своей встречи с координатором Программы развития ООН Ачимом Штайнером, состоявшейся в рамках рабочего визита в швейцарский Давос.
Постоянный координатор ООН в Армении Бредли Бузетто в свою очередь поблагодарил главу правительства за результативное сотрудничество и отметил, что для него было большой честью работать в Армении и вносить вклад в реализацию программ, направленных на развитие страны. Он также поздравил премьер-министра Карапетяна с успешным визитом в Давос и проведением результативных встреч.
Собеседники обменялись мнениями относительно направлений дальнейшего сотрудничества между Правительством РА и ПРООН, а также коснулись осуществляемых в различных сферах РА реформ, перспектив стимулирования регионального сотрудничества.
Премьер-министр Карапетян пожелал господину Бузетто успехов в дальнейшей деятельности, отметив, что он продолжит оставаться другом Армении и желанным гостем в нашей стране.