Լոռու մարզի Սպիտակ և Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով 01/13/2018   10:42  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 13-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Հունվարի 13-ի ցերեկը, 14-ի գիշերը, 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 13-ի գիշերն առանձին շրջաններում, 14-ի ցերեկը, 15-16-ը շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Դժվարանցանելի է Վարդենյաց լեռնանցքը, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը, իսկ կցորդիչով ավտոմեքենաների համար՝ Մ-4 ավտոճանապարհի Ոսկեպար-Կիրանց հատվածը:
Լոռու մարզի Սպիտակ և Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքներում  առկա են տեղումներ ձյան տեսքով, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին մառախուղ է:
Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ գործակալությունից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն թեթև մարդատար ավտոմեքենաների համար:
Հունվարի 12-ին, ժամը 11.30-ին ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ՃԿԿ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված 69 տրանսպորտային միջոց (57 բեռնատար և 12 մարդատար):

В МЧС Армении рассказали о ситуации на дорогах в республике и на КПП “Верхний Ларс” 01/13/2018 10:48 | Информационная платформа
В Армении по положению на 10:00 13 января есть труднопроходимые трассы, сообщает пресс-служба МЧС РА.
Сообщается, что затруднено движение транспорта по перевалу Варденяц, а также проезд автомобилей с прицепом на участке Воскепар-Киранц.
В городах Спитак Лорийской области и Апаран Арагацотнской области РА наблюдаются осадки в виде снега, на трассе Сотк-Карвачар – туман.
На автодороге Сисиан-Горис местами образовался гололед. МЧС рекомендует всем водителям ездить только на зимней резине.
По данным, поступившим из департамента ЧС МВД Грузии и Главного управления МЧС РФ по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс, через которую пролегает единственная сухопутная дорога из Армении в Россию, открыта для проезда только легковых автомобилей.
Согласно данным центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, с российской стороны на границе наблюдается скопление 69 транспортных средств – 57 грузовиков и 12 легковых автомобилей.