Սեֆիլյանը և Գևորգ Սաֆարյանը լքեցին նիստերի դահլիճը՝ ի աջակցություն հացադուլավոր ծռերի 01/12/2018   12:59  |  Դատական ռեպորտաժներ
Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործով այսօրվա դատական նիստում գործով ամբաստանյալներից երկուսը՝ Ժիրայր Սեֆիլյանը և Գևորգ Սաֆարյանը լքեցին դատական նիստերի դահլիճը:
Ըստ ամբաստանյալների հայտարարության՝ նրանք լքում են դատական նիստերի դահլիճը՝ ի աջակցություն «Սասնա ծռերի» գործով հացադուլավոր ամբաստանյալներ Արմեն Բիլյանի և Սմբատ Բարսեղյանի:
«Քանի դեռ նրանց պահանջը չի կատարվել և նրանք չեն տեղափոխել այլ ՔԿՀ, ես դատական նիստերին չեմ մասնակցի»,- ասաց Սեֆիլյանը՝ լքելով դատական նիստերի դահլիճը՝ միևնույն ժամանակ հրաժարվելով նաև իր պաշտպաններից: Սեֆիլյանի հայտարարությանը միացավ Գևորգ Սաֆարյանը:
Նշենք նաև, նախագահողը նրանց նկատմամբ սանկցիա կիրառեց և հեռացրեց դատական նիստերի դահլիճից:
15:57 11/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ չհայտարարված այցը «Նուբարաշեն» ՔԿՀ. Արմեն Բիլյանն ու Սմբատ Բարսեղյանն ունեն մշտական բժշկական հսկողության կարիք
13:23 11/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԲիլյանը հրաժարվել է տեղափոխվել «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ. Պարզաբանում
12:37 09/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Խանդոյանի, Արմեն Բիլյանի և Սմբատ Բարսեղյանի առողջական վիճակը պահանջում է մշտական հսկողություն․ Պաշտպան
11:53 06/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սասնա Ծռեր» խմբի երեք անդամները շարունակում են հացադուլը
16:34 04/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն այցելել է ՔԿՀ-ում գտնվող «Սասնա ծռեր» խմբի հացադուլավոր անդամներին
12:02 30/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԺամեր առաջ Արայիկ Խանդոյանը հացադուլ է սկսել
17:47 29/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրմեն Բիլյանի ստացիոնար բուժման կարիք չի արձանագրվել.  ՔԿՎ-ն  պարզաբանում  է
11:01 26/12/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔրեակատարողական վարչության մեկնաբանությունը՝ Արմեն Բիլյանի և Սմբատ Բարսեղյանի վերաբերյալ տարածված տեղեկությունների վերաբերյալ

Жирайр Сефилян и Геворк Сафарян покинули зал суда в поддержку проводящих голодовку членов группы “Сасна црер” 01/12/2018 14:28 | Судебный репортаж
Член оппозиционного движения "Учредительный парламент", проходящий обвиняемым по делу о незаконном хранении оружия и боеприпасов, и еще один подсудимый - Геворк Сафарян - покинули зал судебного заседания.
Согласно их заявлению, они покинули зал судебного заседания в поддержку фигурантов дела захватившей в июле 2016 года территорию патрульно-постовой службы Полиции в Ереване группы “Сасна црер” Армена Биляна и Смбата Барсегяна, которые объявили голодовку.
“Пока их требование не выполнено и они не переведены в другое уголовно-исполнительное учреждение, я не буду принимать участия в судебных заседания”, - заявил Сефилян, покидая зал. К его заявлению присоединился Геворк Сафарян. Сефилян также отказался от услуг своих адвокатов.
Отметим, что председательствующий на суде судья применил в отношении них санкцию и удалил их из зала судебного заседания.