«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում Խերունցը մահացել է սրտանոթային անբավարարությունից 01/09/2018   13:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունվարի 3-ին «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում մահացած կալանավոր Մհեր Խերունցը, ըստ դիակի դատաբժշկական նախնական եզրակացության, մահացել է սրտանոթային անբավարարությունից:
Այդ մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից:
41-ամյա Մհեր Խերունցը նախկինում մի քանի անգամ դատապարտված է եղել, սակայն ուներ ամբաստանյալի կարգավիճակ. նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 266-րդ հոդվածի 4-րդ մասով: Գործը քննվում էր Ավան և Նոր-Նորք վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում: Ամենայն հավանականությամբ առաջիկայում ամբաստանյալի մահվան հիմքով քրեական գործի վարույթը կկարճվի:
Խերունցը նախկինում դատապարտվել է գողությունների, մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ գողության փորձի, առանձնապես խոշոր չափերով՝ թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության մեղադրանքներով:

Стала известна предварительная причина смерти заключенного, скончавшегося 3 января в ереванской тюремной больнице 01/09/2018   13:36  |  Лента новостей
Скончавшийся 3-го января в уголовно-исполнительном учреждении “Больница для осужденных” заключенный Мгер Херунц, согласно предварительному заключению судмедэкспертизы тела, умер от сердечно-сосудистой недостаточности.
Об этом “ФактИнфо” сообщили в отделе по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении.
41-летний Мгер Херунц, который был ранее неоднократно судим, в последний раз находился в статусе подсудимого. Ему было предъявлено обвинение по части 1 статьи 266(“Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка в целях сбыта либо незаконный сбыт наркотических средств или психотропных веществ”) и части 4 статьи 266 Уголовного кодекса РА.
Херунц ранее был осужден по обвинению в кражах, попытках кражи, совершенных по предварительному сговору с группой лиц, и незаконном обороте наркотиков.