Նախագահի հրամանագիրը՝ ԶՈւ պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին 12/12/2017   12:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել՝ ՀՀ ԶՈւ պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի սպաների զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Ղեկավարվելով «Զինապարտության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 4-րդ մասով` ո ր ո շ ու մ ե մ.
1. 2017 թվականի դեկտեմբեր ամսին անցկացնել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի պահեստազորի առաջին խմբի բժշկական կազմի` մինչև 35 տարեկան սպաների զորակոչ` ծառայության ժամկետը սահմանելով երկու տարի:
2. 2017 թվականի դեկտեմբերին զորացրել սահմանված ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում պարտադիր զինվորական ծառայությունն անցած բժշկական կազմի սպաներին:

Президент Армении подписал указ о призыве и демобилизации военврачей резерва 12/12/2017   13:21  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 12 декабря подписал указ о проведении призыва и демобилизации офицеров медицинского состава первой группы резерва Вооруженных сил РА, сообщает пресс-служба главы государства.
Согласно указу, в декабре 2017 года будет проведен призыв офицеров в возрасте до 35 лет. Срок службы составит 2 года.
В декабре также будут демобилизованы офицеры медицинского состава, прошедшие обязательную службу в ВС Армении в установленные сроки.
Правительству Армении поручено в двухнедельный срок после вступления указа в силу принять соответствующее решение, обеспечивающее исполнение указа президента.